Следете нé или притиснете Escape

Хотел ROYAL SPA

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Цените се дадени во евра и вклучуваат:

-          Ноќевање

-          Туристичка такса

-          Појадок

-          Безжичен интернет

-          Користење на СПА услугите: внатрешен базен /7 х 21м/ - минерална вода, внатрешен термо базен - минерална вода, римски базен – минерална вода, внатрешен детски базен – минерална вода, надворешен термален базен, надворешен базен, џакузи, финландска сауна, арома сауна, инфрацрвена сауна, солна сауна, панорамска парна бања, арома парна бања, лакониум

-          Детско катче

-          Детско игралиште

-          Паркинг

-          Фитнес центар

Цените се валидни за престој од минимум 2 ноќевања

Цените не се валидни за време на националните и ргионалните празници

Цените се валидни зa сместување во периодот 01.07 – 30.09.2017

 

 

 

 

3 ноќевања

7 ноќевања

14 ноќевања

Тип на соба

Редовни + доп. легла

Цени нед – чет

Цени пет – нед

Цени пон - нед

Тип на сместување - BB

ВВ

ВВ

ВВ

ВВ

ВВ

Двокреветна Стандардна соба за 1 лице

1+0

57

65

162

356

672

Двокреветна Стандардна соба за 2 лица

2+0

65

75

184

405

764

Двокреветна соба Лукс за 1 лице

1+0

65

75

184

405

764

Двокреветна соба Лукс за 2 лица

2+0

75

90

213

469

885

Апартман за 2 лица

2+0

87

105

249

550

1039

ДОПЛАТИ

Исхрана за возрасен

Дете 6-11,99 години

Дете 0-5,99 години

 

 

 

Ручек на шведска маса

8

4

Бесплатно

 

 

 

Вечера на шведска маса

11

6

Бесплатно

 

 

 

 

При помалку од 20 гости, хотелот нуди веќе исхрана по веќе однапред одбрано мени

Цена за гости сместени на дополннително легло

Возрасен над 12 години на дополнително легло – 16€

Дете 6-11,99 години на дополнително легло – 11€

Дете 0-5,99 години - Бесплатно

Детските креветчиња се бесплатни, со барање однапред

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе