Следете нé или притиснете Escape

Lucky Bansko

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Важни информации

 

-          Деца до 15.99 години на дополнително легло се сместуваат бесплатно согласно бројот на дополнителни легла прикажан во табелата

-          Лицата сместени на дополнително легло плаќаат само за вечерата според цените во листата подоле

 

Пакетите се  дадени во евра, по соба, на ден и вклучуваат:

-          Појадок и вечера за лицата сместени на редовно легло

-          Трансфер до црквата Тринити во Банско на 07.04.2018

-          Славење на Велигден после литургијата

-          Користење на ледена соба, парна бања, џакузи, фитнес центар од 08:00 до 21:00 часот

-          Користење на внатрешни БИО базени за деца и возрасни со температура на водата од 33 степени, солен базен и зона за релаксирање

-          Интернет низ целиот хотел

-          Детско игралиште за деца од 3 до 6 години со професионален бебиситер

 

Доплати:

-          Во цената не е вклучено туристичка такса по лице, на ден која се плаќа за време на пристигнување во хотелот

-          Доплати за лица сместени на дополнително легло: 15 еур по лице, на ден и 9 еур за дете 4-11.99

-          Велигденски ручек на 08.04.2018 – 22 еур по лице и 14 еур за деца 4-11.99 години

 

Geolocation

05.04 – 10.04.2018

Цените вклучуваат: ноќевања, појадоци и вечери, спа ареа, Велигденски појадок со Велигденска торта, вино и Велигденски јајца, трансфер до црквата во Банско

3 ноќи пакет

4 ноќи пакет

STUDIO LUX /2  + 1 extra bed/

110

106

APARTMENT LUX /2 regular + 1 extra bed/

135

130

APARTMENT DELUXE /2 regular + 2 extra beds/

165

158

APARTMENT EXECUTIVE /2 regular + 2 extra beds/

205

195

APARTMENT LUX with two bedrooms /4 regular + 1 extra bed/

220

212

APARTMENT EXECUTIVE with two bedrooms /4 regular + 1 extra bed/

295

285

Presidental APARTMENT /2 regular + 2 extra beds/

275

260

Grand presidental APARTMENT / 4 regular +  4 extra beds/

490

470

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе