Следете нé или притиснете Escape

ADEONA APARTHOTEL 3*

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          20 % за резервации до 30.09

-          15 % за резервации до 31.10

-          10 % за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-          7=6; 12=10 за пристигнувања после 11.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал хотел во традиционален архитектонски стил. Поседува: удобни соби, интернет, ресторан, бар, спа центар. Хотелот се состои од 4 згради. Идеално место за економичен зимски одмор.

Локација: 5 минути одење од центарот на Банско, 1км од гондолата

Опис на собите: 50 соби (апартмани и студиа) опремени со 2 кревети, кујна, фрижидер, централно греење, телефон, сат ТВ, бања, балкон, дополнително легло

http://www.adeona.bg/index_en.php

Geolocation

ADEONA APARTHOTEL 3*

28.12-02.01

03.01-10.01;

04.02-11.02

21.12-27.12;

11.01-03.02;

12.02-05.03

01.12-20.12;

06.03-30.04

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

64

40

36

28

STD 1возрасен+1дете

91

57

51

40

STD 2возрасни

91

57

51

40

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

68

44

40

32

APP 1возрасен+1дете

97

63

57

46

APP 1возрасен+2деца

97

63

57

46

APP 1возрасен+3деца

104

70

64

52

APP 2возрасни

97

63

57

46

APP 2возрасни+1дете

121

78

71

57

APP 2возрасни+2деца

128

85

78

64

APP 3возрасни

136

88

80

64

APP 3возрасни+1дете

143

95

87

71

APP 4возрасни

174

113

103

82

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

160

108

97

74

APP 1возрасен+2деца

160

108

97

74

APP 1возрасен+3деца

160

108

97

74

APP 1возрасен+4деца

180

122

109

83

APP 1возрасен+5деца

186

129

116

90

APP 2возрасни

160

108

97

74

APP 2возрасни+1дете

160

108

97

74

APP 2возрасни+2деца

160

108

97

74

APP 2возрасни+3деца

180

122

109

83

APP 2возрасни+4деца

186

129

116

90

APP 3возрасни

160

108

97

74

APP 3возрасни+1дете

160

108

97

74

APP 3возрасни+2деца

180

122

109

83

APP 3возрасни+3деца

186

129

116

90

APP 4возрасни

160

108

97

74

APP 4возрасни+1дете

180

122

109

83

APP 4возрасни+2деца

186

129

116

90

APP 5возрасни

192

130

116

89

APP 5возрасни+1дете

198

137

123

96

APP 6возрасни

223

152

136

104

Периоди за откажување:

05.12.2017

10 дена

10 дена

5 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

1-st night

Пенали за непојавување

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

5 ноќи

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

   

Вечера за Божиќ / 25.12

30,00 €

15,00

   

Вечера за Нова Година

60,00 €

30,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 2-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, џакузи, финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, паркинг и автобус до жичарата

http://www.adeona.bg/index_en.php

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе