Следете нé или притиснете Escape

Апартмани PIRIN GOLF HOLIDAY APARTMENTS

4

Попусти

Попуст за рана резервација кој не е валиден за престој до 18.12 и пристигнувања после 06.03:

-          15% за резервации до 31.10

-          10% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-          7=6 за престој до 25.12 и пристигнувања после 12.01

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD
Geolocation

PIRIN GOLF HOLIDAY APARTMENTS 4*

01.12-18.12;

06.03-31.03

19.12-27.12;

04.01-05.03

28.12.-03.01.

STUDIO 

Цените се дадени во евра, за наем на студио, на ден

Еднокреветна соба

42

57

NO

STD 1возрасен+1дете

42

57

NO

STD 1возрасен+2деца

42

57

NO

STD 2возрасни

42

57

NO

STD 2возрасни+1дете

42

57

NO

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

47

62

NO

STD 1возрасен+1дете

51

66

NO

STD 1возрасен+2деца

51

66

NO

STD 2возрасни

51

66

NO

STD 2возрасни+1дете

51

66

NO

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

56

71

107

STD 1возрасен+1дете

70

84

138

STD 1возрасен+2деца

70

84

138

STD 2возрасни

70

84

138

STD 2возрасни+1дете

70

84

138

SPA STUDIO 

Цените се дадени во евра, за наем на студио, на ден

Еднокреветна соба

52

67

NO

STD 1возрасен+1дете

52

67

NO

STD 1возрасен+2деца

52

67

NO

STD 2возрасни

52

67

NO

STD 2возрасни+1дете

52

67

NO

SPA STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

57

60

NO

STD 1возрасен+1дете

62

76

NO

STD 1возрасен+2деца

62

76

NO

STD 2возрасни

62

76

NO

STD 2возрасни+1дете

62

76

NO

SPA STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

66

81

137

STD 1возрасен+1дете

80

95

171

STD 1возрасен+2деца

80

95

171

STD 2возрасни

80

95

171

STD 2возрасни+1дете

80

95

171

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

54

72

NO

APP 1возрасен+2деца

54

72

NO

APP 2возрасни

54

72

NO

APP 2возрасни+1дете

54

72

NO

ONE BEDROOM APARTMENT

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

63

81

NO

APP 1возрасен+2деца

63

81

NO

APP 2возрасни

63

81

NO

APP 2возрасни+1дете

63

81

NO

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

81

99

157

APP 1возрасен+2деца

81

99

157

APP 2возрасни

81

99

157

APP 2возрасни+1дете

81

99

157

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

70

92

NO

APP 1возрасен+2деца

70

92

NO

APP 1возрасен+3деца

70

92

NO

APP 1возрасен+4деца

70

92

NO

APP 1возрасен+5деца

70

92

NO

APP 2возрасни

70

92

NO

APP 2возрасни+1дете

70

92

NO

APP 2возрасни+2деца

70

92

NO

APP 2возрасни+3деца

70

92

NO

APP 2возрасни+4деца

70

92

NO

APP 3возрасни

70

92

NO

APP 3возрасни+1дете

70

92

NO

APP 3возрасни+2деца

70

92

NO

APP 3возрасни+3деца

70

92

NO

APP 4возрасни

70

92

NO

APP 4возрасни+1дете

70

92

NO

APP 4возрасни+2деца

70

92

NO

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

88

111

NO

APP 1возрасен+2деца

88

111

NO

APP 1возрасен+3деца

88

111

NO

APP 1возрасен+4деца

88

111

NO

APP 1возрасен+5деца

88

111

NO

APP 2возрасни

88

111

NO

APP 2возрасни+1дете

88

111

NO

APP 2возрасни+2деца

88

111

NO

APP 2возрасни+3деца

88

111

NO

APP 2возрасни+4деца

88

111

NO

APP 3возрасни

88

111

NO

APP 3возрасни+1дете

88

111

NO

APP 3возрасни+2деца

88

111

NO

APP 3возрасни+3деца

88

111

NO

APP 4возрасни

88

111

NO

APP 4возрасни+1дете

88

111

NO

APP 4возрасни+2деца

88

111

NO

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

123

147

244

APP 1возрасен+2деца

123

147

244

APP 1возрасен+3деца

123

147

244

APP 1возрасен+4деца

123

147

244

APP 1возрасен+5деца

123

147

244

APP 2возрасни

123

147

244

APP 2возрасни+1дете

123

147

244

APP 2возрасни+2деца

123

147

244

APP 2возрасни+3деца

123

147

244

APP 2возрасни+4деца

123

147

244

APP 3возрасни

123

147

244

APP 3возрасни+1дете

123

147

244

APP 3возрасни+2деца

123

147

244

APP 3возрасни+3деца

123

147

244

APP 4возрасни

123

147

244

APP 4возрасни+1дете

123

147

244

APP 4возрасни+2деца

123

147

244

Периоди за откажување

7 дена

7 дена

01.12.2015

Пенали за откажување

50% од резервираниот престој

50% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

Пенали за непојавување

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

Минимум престој

3 ноќи

3 ноќи

5 ноќи

Доплати

Возрасни

Деца 7-14

 

Доплата за појадок

5,00 €

3,50

 

Доплата за полупансион

13,00 €

7,50

 

Возрасни и деца се сместуват бесплатно на дополнително легло, треба да платат дополнително само за оброците - за кои не се валидни попустите за рана резервација и дневните попусти!

Вечера за Нова Година - Euro Kitchen

77,00 €

39,00

 

Вечера за Нова Година - Taste of Asia

77,00 €

39,00

 

Вечера за Нова Година - La foret

51,00 €

26,00

* Деца 0-6.99 - Бесплатно во La foret

Вечера за Нова Година - The Club house

77,00 €

39,00

 

Вечера за Нова Година - Octopus restaurant

51,00 €

26,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Деца 7-14

*Во цената е вклучено кола парк, автобус до првата станица на жичарата, бесплатно користење на термалната зона во Пирин Спа хотелот (внатрешен и надворешен базен, сауна, инфрацрвена сауна, ледена фонтана, загреана клупа, парна бања)

Сите промени на имињата , периодот, или типот на собата е бесплатно за веќе потврдени резервации до 7 дена пред пристигнувањето

Во наредниот период, се наплаќа 6 еур за секоја промена

http://www.piringolf.bg/index.php?razd=4

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе