Следете нé или притиснете Escape

Хотел ADEONA APARTHOTEL 3*

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          20% за резервации до 31.10

-          15% за резервации до 30.11

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал хотел во традиционален архитектонски стил. Поседува: удобни соби, интернет, ресторан, бар, спа центар. Хотелот се состои од 4 згради. Идеално место за економичен зимски одмор.

Локација: 5 минути одење од центарот на Банско, 1км од гондолата

Опис на собите: Поседува 50 соби (апартмани и студиа), опремени со 2 кревети, кујна, фрижидер, централно греење, телефон, сат ТВ, бања, балкон, дополнително легло

http://www.adeona.bg/index_en.php

Geolocation

ADEONA APARTHOTEL 3*

28.12-03.01

22.12-27.12;

04.01-04.03

15.12-21.12;

05.03-31.03

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

80

46

38

APP 1возрасен+1дете

93

55

43

APP 1возрасен+2деца

100

62

50

APP 2возрасни

93

55

43

APP 2возрасни+1дете

100

62

50

APP 3возрасни

105

66

55

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

214

128

105

APP 1возрасен+1дете

214

128

105

APP 1возрасен+2деца

214

128

105

APP 1возрасен+3деца

214

128

105

APP 1возрасен+4деца

221

135

112

APP 1возрасен+5деца

228

141

119

APP 2возрасни

214

128

105

APP 2возрасни+1дете

214

128

105

APP 2возрасни+2деца

214

128

105

APP 2возрасни+3деца

221

135

112

APP 2возрасни+4деца

228

141

119

APP 3возрасни

214

128

105

APP 3возрасни+1дете

214

128

105

APP 3возрасни+2деца

221

135

112

APP 3возрасни+3деца

228

141

119

APP 4возрасни

214

128

105

APP 4возрасни+1дете

221

135

112

APP 4возрасни+2деца

228

141

119

APP 5возрасни

226

139

116

APP 5возрасни+1дете

233

146

123

APP 6возрасни

237

150

128

Периоди за откажување

21 ден

7 дена

5 дена

Пенали за откажување

100% од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Пенали за непојавување

100% од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

4  ноќи

-

-

Доплати

Возрасни

Деца 4-14

 

Вечера за Нова Година

50,00 €

25,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Деца 4-14

*Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, џакузи, финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, интернет и автобус до жичарата

http://www.adeona.bg/index_en.php

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе