Следете нé или притиснете Escape

Хотел ALEXANDER 3*

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          20 % за резервации до 30.10

-          15 % за резервации до 30.11

-          10 % за резервации до 15.12

Дневни попусти:

-          14=11; 10=8 за престој во периодите: 01.12-16.01 и 24.02-31.03

-          7=6; 14=12 за престој во целата сезона

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со интернет, паркинг, бар, ресторан, спа и велнес центар, домашни миленичиња на барање.

Локација: 5км од Разлог, 3км од ски лифтот, 2км од селото Бања

Опис на собите: сат ТВ, кујна, софа, фен, бања

http://www.hotel-alexander.linis.org/

Geolocation

ALEXANDER 3*

01.12-19.12;

17.01-29.01;

07.02-31.03

20.12-27.12;

04.01-16.01;

30.01-06.02

28.12-03.01

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, за наем на соба, на ден

Еднокреветна соба

29

34

51

DBL 1возрасен+1дете

26

32

55

DBL 1возрасен+2деца

34

43

73

DBL 2возрасни

34

43

73

DBL 2возрасни+1дете

34

43

73

DBL 3возрасни

48

57

87

STUDIO 

Цените се дадени во евра, за наем на студио, на ден

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

STD 1возрасен+1дете

34

46

80

STD 1возрасен+2деца

34

46

80

STD 2возрасни

34

46

80

STD 2возрасни+1дете

34

46

80

STD 3возрасни

34

46

80

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

46

57

91

APP 1возрасен+2деца

46

57

91

APP 1возрасен+3деца

46

57

91

APP 2возрасни

46

57

91

APP 2возрасни+1дете

46

57

91

APP 2возрасни+2деца

46

57

91

APP 3возрасни

46

57

91

APP 3возрасни+1дете

46

57

91

APP 4возрасни

46

57

91

Периоди за откажување:

2 дена

5 дена

8 дена

Пенали за откажување:

1 ноќ

1 ноќ

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

3 ноќи

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 3-13

 

Доплата за појадок

4,00 €

3,00

 

Доплата за вечера

8,00 €

5,00

 

Вечера за Божиќ / 25.12

25,00 €

15,00

 

Вечера за Нова Година

50,00 €

30,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 3-13

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес центар, интернет и автобус до жичарата

http://www.hotel-alexander.linis.org/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе