Следете нé или притиснете Escape

Хотел ALL SEASONS CLUB

4

Попусти

15% попуст за престој во периодот 27.01-02.02.2018

Попустот не е ретроактивен и не се комбинира со други попусти 

 

Дневни попусти:

-          7=6; 14=12 за пристигнувања во текот на целата сезона

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Елегантен апартхотел со панорамски поглед кон градот Банско. Располага со ресторан, бар, спа центар, масажи, соба за игри

Опис на собите: кујнско катче, кабелска ТВ, балкон со поглед кон планината, бања

http://www.allseasonsclub.com/

Geolocation

ALL SEASONS CLUB 4*

23.11-20.12;

    11.03-10.05

21.12-27.12;

 04.01-14.01;

28.01-24.02

28.12-03.01

15.01-27.01;

25.02-10.03

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

29

43

68

34

DBL 1возрасен+1дете

34

46

74

38

DBL 1возрасен+2деца

39

52

84

43

DBL 1возрасен+3деца

50

64

96

55

DBL 2возрасни

39

52

84

43

DBL 2возрасни+1дете

39

52

84

43

DBL 2возрасни+2деца

50

64

96

55

DBL 3возрасни

56

70

101

60

DBL 3возрасни+1дете

56

70

101

60

DBL 4возрасни

73

87

119

78

STUDIO STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

STUDIO 1возрасен+1дете

57

71

103

62

STUDIO 1возрасен+2деца

57

71

103

62

STUDIO 1возрасен+3деца

68

82

114

73

STUDIO 1возрасен+4деца

80

93

125

84

STUDIO 2возрасни

57

71

103

62

STUDIO 2возрасни+1дете

57

71

103

62

STUDIO 2возрасни+2деца

68

82

114

73

STUDIO 2возрасни+3деца

80

93

125

84

STUDIO 3возрасни

57

71

103

62

STUDIO 3возрасни+1дете

68

82

114

73

STUDIO 3возрасни+2деца

80

93

125

84

STUDIO 4возрасни

74

88

120

79

STUDIO 4возрасни+1дете

86

99

131

90

STUDIO 5возрасни

91

105

137

96

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

75

89

121

80

APP 1возрасен+2деца

75

89

121

80

APP 1возрасен+3деца

75

89

121

80

APP 1возрасен+4деца

87

100

132

91

APP 2возрасни

75

89

121

80

APP 2возрасни+1дете

75

89

121

80

APP 2возрасни+2деца

75

89

121

80

APP 2возрасни+3деца

87

100

132

91

APP 3возрасни

75

89

121

80

APP 3возрасни+1дете

75

89

121

80

APP 3возрасни+2деца

87

100

132

91

APP 4возрасни

75

89

121

80

APP 4возрасни+1дете

87

100

132

91

APP 5возрасни

92

106

138

97

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

93

107

139

98

APP 1возрасен+2деца

93

107

139

98

APP 1возрасен+3деца

93

107

139

98

APP 1возрасен+3деца

93

107

139

98

APP 1возрасен+4деца

93

107

139

98

APP 1возрасен+5деца

93

107

139

98

APP 1возрасен+6деца

105

119

150

109

APP 2возрасни

93

107

139

98

APP 2возрасни+1дете

93

107

139

98

APP 2возрасни+2деца

93

107

139

98

APP 2возрасни+3деца

93

107

139

98

APP 2возрасни+4деца

93

107

139

98

APP 2возрасни+5деца

105

119

150

109

APP 3возрасни

93

107

139

98

APP 3возрасни+1дете

93

107

139

98

APP 3возрасни+2деца

93

107

139

98

APP 3возрасни+3деца

93

107

139

98

APP 3возрасни+4деца

105

119

150

109

APP 4возрасни

93

107

139

98

APP 4возрасни+1дете

93

107

139

98

APP 4возрасни+2деца

93

107

139

98

APP 4возрасни+3деца

105

119

150

109

APP 5возрасни

93

107

139

98

APP 5возрасни+1дете

93

107

139

98

APP 5возрасни+2деца

105

119

150

109

APP 6возрасни

93

107

139

98

APP 6возрасни+1дете

105

119

150

109

APP 7возрасни

111

124

156

115

Периоди за откажување:

3 дена

7 дена

12 дена

7 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

3 ноќи

100% од резервираниот престој

2 ноќи

Минимум престој

-

3 ноќи

4 ноќи

-

Доплати:

Возрасен

Дете 2-13

   

Доплата за полупансион

9,00 €

5,50

   

Доплата за полнпансион

15,00 €

9,00

   

Вечера за Божиќ / 25.12

25,00 €

15,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете  2-13

*Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, соба за ски опрема, паркинг, интернет и автобус до жичарата

http://www.allseasonsclub.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе