Следете нé или притиснете Escape

Хотел AMIRA

5

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          25% за резервации до 31.07

-          20% за резервации до 31.08

-          15% за резервации до 31.10

-          10% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-          7=6; 14=12 за престој до 26.12 и пристигнувања после 03.01

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со модерен спа  центар, остава за ски опрема, ресторан, услуги за чување на бебиња, продавница за сувенири, рент-а-кар, паркинг, интернет, фитнес центар

Локација: 400м од гондолата во Благоевград, 9км од гондолата во Банско,

Опис на собите: ТВ, телефон, бањарки, папучи, бања

www.hotelamira.bg

Geolocation

AMIRA 5*

01.12-26.12;

12.03-31.03

27.12-02.01

03.01-10.01

11.01-11.03

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

117

200

164

140

DBL 1возрасен+1дете

117

200

164

140

DBL 2возрасни

117

200

164

140

STUDIO STANDART 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

140

238

196

168

STD 1возрасен+1дете

140

238

196

168

APP 1возрасен+2деца

192

290

247

219

STD 2возрасни

140

238

196

168

APP 2возрасни+1дете

192

290

247

219

APP 3возрасни

203

301

259

230

ONE BEDROOM  APP 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

173

294

242

207

APP 1возрасен+1дете

173

294

242

207

APP 1возрасен+2деца

225

345

293

259

APP 2возрасни

173

294

242

207

APP 2возрасни+1дете

225

345

293

259

APP 3возрасни

236

357

304

270

APP 3возрасни+1дете

287

408

356

321

APP 4возрасни

299

420

367

333

ONE BEDROOM APP WITH FIRE PLACE

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

257

435

359

308

APP 1возрасен+1дете

257

435

359

308

APP 1возрасен+2деца

308

487

410

359

APP 1возрасен+3деца

359

538

462

410

APP 2возрасни

257

435

359

308

APP 2возрасни+1дете

308

487

410

359

APP 2возрасни+2деца

359

538

462

410

APP 3возрасни

319

498

422

371

APP 3возрасни+1дете

371

549

473

422

APP 4возрасни

382

561

485

433

Периоди за откажување:

21 дена

14 дена

10 дена

7 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Втората ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување

2 ноќи

3 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

3 ноќи

3 ноќи

-

Доплати:

Возрасен

Дете 6-12

Дете 2-6*

* Доколку е потребна порција

Вечера за Нова Година

125,00 €

62,50

15,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

1,00

 

Дете 6-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, финска и инфрацрвена сауна, парна бања, соба за релаксирање, џакузи, фитнес центар, интернет, паркинг и автобус до жичарата

www.hotelamira.bg

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе