Следете нé или притиснете Escape

Хотел APART GRAND MONTANA 3*

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         10% за резервации до 15.12

Дневни попусти:

-         7=6, 11=9; 14=11 за престој во периодот 01.12-27.12 и пристигнувања после 04.01

-         7=5 за пристигнувања после 01.03

Попустите за рана резервација и днeвните попусти  се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Традиционален хотел на 5 ката. Располага со ресторан, бар, интернет, базен, сауна, хамам, масажи, џакузи

Локација: 600м од гондолата, 1000м од центарот на Банско

Опис на собите: кабелска/сателитска ТВ, интернет, сеф, кујнско катче, фен, бања

http://www.grandmontanabansko.com/

Geolocation

APART HOTEL GRAND MONTANA 3*

01.12-27.12;

04.01-15.04

28.12-03.01

STUDIO STANDART 

Цените се дадени во евра, за наем на студио, на ден

Еднокреветна соба

40

96

STD 1возрасен+1дете

40

96

STD 1возрасен+2деца

40

96

STD 2возрасни

40

96

STD 2возрасни+1дете

40

96

STD 3возрасни

40

96

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

52

125

APP 1возрасен+1дете

52

125

APP 1возрасен+2деца

52

125

APP 1возрасен+3деца

52

125

APP 2возрасни

52

125

APP 2возрасни+1дете

52

125

APP 2возрасни+2деца

52

125

APP 3возрасни

52

125

APP 3возрасни+1дете

52

125

APP 4возрасни

52

125

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

76

150

APP 1возрасен+1дете

76

150

APP 1возрасен+2деца

76

150

APP 1возрасен+3деца

76

150

APP 1возрасен+4деца

76

150

APP 1возрасен+5деца

76

150

APP 2возрасни

76

150

APP 2возрасни+1дете

76

150

APP 2возрасни+2деца

76

150

APP 2возрасни+3деца

76

150

APP 2возрасни+4деца

76

150

APP 3возрасни

76

150

APP 3возрасни+1дете

76

150

APP 3возрасни+2деца

76

150

APP 3возрасни+3деца

76

150

APP 4возрасни

76

150

APP 4возрасни+1дете

76

150

APP 4возрасни+2деца

76

150

APP 5возрасни

76

150

APP 5возрасни+1дете

76

150

APP 6возрасни

76

150

Периоди за откажување:

1 дена

15 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 6-12

Доплата за појадок

4,00 €

4,00

Доплата за појадок

5,50 €

3,50

Доплата за полупансион

14,50 €

8,00

Вечера за Божиќ / 25.12

22,00 €

11,00

Вечера за Нова Година

42,00 €

21,00

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

Дете 6-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, интернет во јавните простории и автобус до жичарата

http://www.grandmontanabansko.com/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе