Следете нé или притиснете Escape

Хотел APART HOTEL CORNELIA GOLF

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         15% за резервации до 15.10

-         10% за резервации до 01.12

Дневни попусти:

-         7=5; 10=8 за пристигнувања во периодот 07.01-15.04

-         4=3 за пристигнувања во периодот 01.12-20.12 и пристигнувања после 01.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал, пријатен хотел кој располага со ресторан, бар, спа центар со базен, парна бања, интернет

Локација: 10км од Банско, 10км од Разлог

Опис на собите: ТВ, кујнско катче, бања, балкон

http://corneliahotel.com/

Geolocation

APART HOTEL CORNELIA GOLF

01.12-23.12;

01.03-15.04

03.01-28.02

24.12-02.01

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

43

50

57

STD 1возрасен+1дете

43

50

57

STD 1возрасен+2деца

51

58

65

STD 2возрасни

43

50

57

STD 2возрасни+1дете

51

58

65

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

50

57

64

APP 1возрасен+1дете

50

57

64

APP 1возрасен+2деца

58

65

72

APP 1возрасен+3деца

66

73

80

APP 2возрасни

50

57

64

APP 2возрасни+1дете

58

65

72

APP 2возрасни+2деца

66

73

80

APP 3возрасни

67

76

86

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

87

100

114

APP 1возрасен+2деца

87

100

114

APP 1возрасен+3деца

87

100

114

APP 1возрасен+4деца

95

108

122

APP 1возрасен+5деца

103

116

130

APP 2возрасни

87

100

114

APP 2возрасни+1дете

87

100

114

APP 2возрасни+2деца

87

100

114

APP 2возрасни+3деца

95

108

122

APP 2возрасни+4деца

103

116

130

APP 3возрасни

87

100

114

APP 3возрасни+1дете

87

100

114

APP 3возрасни+2деца

95

108

122

APP 3возрасни+3деца

103

116

130

APP 4возрасни

87

100

114

APP 4возрасни+1дете

95

108

122

APP 4возрасни+2деца

103

116

130

APP 5возрасни

104

120

136

Периоди за откажување:

3 дена

7 дена

15 дена

Пенали за откажување:

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 6-12

 

Доплата за полупансион

9,00 €

5,00

 

Вечера за Божиќ / 25.12

20,00 €

8,00

 

Вечера за Нова Година

60,00 €

20,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 4-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, парна бања и автобус до жичарата

http://corneliahotel.com/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе