Следете нé или притиснете Escape

Хотел APART HOTEL ELEGANT LUX - ELEGANT SPA 3*

3

Попусти

Попусти за рана резервација за пристигнувања после 22.12:

-         15% за резервации до 31.10

-         10% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-         12=10; 7=6 за пристигнувања до 21.12 и после 08.01

Попустите за рана резервација и дневните попусти  се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Elegant Lux

Хотел на одлична локација, кој располага со конференциска сала, бизнис центар, остава за ски опрема, ресторани, фитнес центар, масажи, базен, парна бања, салон за убавина, соба за игри за деца

Локација: 300м од гондолата, 600м од центарот на Банско

Опис на собите: кујнско катче, дневна соба со трпезарија, сат ТВ, телефон, интернет, бања

http://www.elegantbansko.com/en/the-hotel/

 

Elegant Spa

Хотелот располага со прекрасен спа центар, базен, парна бања, фитнес сала, инфрацрвена сауна, масажи, салон за убавина, конференциска сала, бизнис центар, остава за ски опрема, ресторан

Локација: 300м од ски лифтот, 600м од центарот на Банско

Опис на собите: кујнско катче, дневна соба со трпезарија, сат ТВ, телефон, интернет, бања

http://www.elegantbansko.com/en/all-amenity-list/elegant-spa/

APART HOTEL ELEGANT LUX 3*

01.11-21.12;

22.12-28.12;

12.02-25.02

29.12-03.01

04.01-11.02

26.02-30.04

STUDIO STANDART 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

34

63

125

71

46

STD 1возрасен+1дете

41

70

123

76

51

STD 1возрасен+2деца

55

89

155

99

68

STD 1возрасен+3деца

68

109

187

122

86

STD 2возрасни

46

78

137

84

57

STD 2возрасни+1дете

59

97

169

107

74

STD 2возрасни+2деца

73

116

201

130

91

STD 3возрасни

66

106

185

115

80

STD 3возрасни+1дете

80

125

217

138

97

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

51

87

160

93

63

APP 1возрасен+1дете

46

78

144

84

56

APP 1возрасен+2деца

60

97

176

107

74

APP 2возрасни

51

87

160

93

63

APP 2возрасни+1дете

65

106

192

116

80

APP 3возрасни

72

115

207

124

86

ONE BEDROOM APARTMENT  LARGE 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

84

130

219

143

97

APP 1возрасен+1дете

72

110

186

121

82

APP 1возрасен+2деца

72

110

186

121

82

APP 1возрасен+3деца

72

110

186

121

82

APP 2возрасни

76

117

197

128

87

APP 2возрасни+1дете

76

117

197

128

87

APP 2возрасни+2деца

76

117

197

128

87

APP 3возрасни

80

123

208

135

92

APP 3возрасни+1дете

80

123

208

135

92

APP 4возрасни

84

130

219

143

97

TWO BEDROOMS APARTMENT 4+1 PAX 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

90

141

260

157

108

APP 1возрасен+1дете

77

120

221

134

92

APP 1возрасен+2деца

77

120

221

134

92

APP 1возрасен+3деца

77

120

221

134

92

APP 1возрасен+4деца

90

140

253

157

109

APP 2возрасни

81

127

234

142

97

APP 2возрасни+1дете

81

127

234

142

97

APP 2возрасни+2деца

81

127

234

142

97

APP 2возрасни+3деца

95

147

266

164

115

APP 3возрасни

86

134

247

149

103

APP 3возрасни+1дете

86

134

247

149

103

APP 3возрасни+2деца

99

154

279

172

120

APP 4возрасни

90

141

260

157

108

APP 4возрасни+1дете

104

161

292

180

125

APP 5возрасни

111

170

308

188

131

TWO BEDROOMS APARTMENT 6 PAX 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

123

194

319

205

148

APP 1возрасен+1дете

123

194

310

203

160

APP 1возрасен+2деца

123

194

310

203

160

APP 1возрасен+3деца

123

194

310

203

160

APP 1возрасен+4деца

123

194

310

203

160

APP 1возрасен+5деца

123

194

310

203

160

APP 2возрасни

123

194

310

203

160

APP 2возрасни+1дете

123

194

310

203

160

APP 2возрасни+2деца

123

194

310

203

160

APP 2возрасни+3деца

123

194

310

203

160

APP 2возрасни+4деца

123

194

310

203

160

APP 3возрасни

123

194

310

203

160

APP 3возрасни+1дете

123

194

310

203

160

APP 3возрасни+2деца

123

194

310

203

160

APP 3возрасни+3деца

123

194

310

203

160

APP 4возрасни

123

194

310

203

160

APP 4возрасни+1дете

123

194

310

203

160

APP 4возрасни+2деца

123

194

310

203

160

APP 5возрасни

123

194

310

203

160

APP 5возрасни+1дете

123

194

310

203

160

APP 6возрасни

123

194

310

203

160

APART HOTEL ELEGANT SPA 3*

01.11-21.12;

22.12-28.12;

12.02-25.02

29.12-03.01

04.01-11.02

26.02-30.04

STUDIO STANDART 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

23

46

114

63

38

STD 1возрасен+1дете

26

51

113

62

41

STD 1возрасен+2деца

34

65

136

79

52

STD 2возрасни

29

57

125

68

46

STD 2возрасни+1дете

36

71

148

86

57

ONE BEDROOM APARTMENT 2+2 PAX

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

34

63

137

78

51

APP 1возрасен+1дете

31

56

123

70

46

APP 1возрасен+2деца

39

70

146

87

58

APP 1возрасен+3деца

47

84

169

104

69

APP 2возрасни

34

63

137

78

51

APP 2возрасни+1дете

42

76

160

95

63

APP 2возрасни+2деца

58

104

205

129

86

APP 3возрасни

48

83

171

100

68

APP 3возрасни+1дете

56

97

194

117

80

APP 4возрасни

62

104

205

123

86

ONE BEDROOM APARTMENT 4 PAX 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

52

97

194

103

74

APP 1возрасен+1дете

45

82

165

87

63

APP 1возрасен+2деца

45

82

165

87

63

APP 1возрасен+3деца

45

82

165

87

63

APP 2возрасни

45

82

165

87

63

APP 2возрасни+1дете

47

87

174

92

67

APP 2возрасни+2деца

47

87

174

92

67

APP 3возрасни

50

92

184

97

70

APP 3возрасни+1дете

50

92

184

97

70

APP 4возрасни

52

97

194

103

74

TWO BEDROOMS APARTMENT

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

59

108

228

123

86

APP 1возрасен+1дете

50

92

194

105

73

APP 1возрасен+2деца

50

92

194

105

73

APP 1возрасен+3деца

50

92

194

105

73

APP 1возрасен+4деца

58

106

217

122

84

APP 1возрасен+5деца

66

119

239

139

95

APP 2возрасни

53

97

205

111

77

APP 2возрасни+1дете

53

97

205

111

77

APP 2возрасни+2деца

53

97

205

111

77

APP 2возрасни+3деца

61

111

228

128

88

APP 2возрасни+4деца

69

125

251

145

100

APP 3возрасни

56

103

217

117

81

APP 3возрасни+1дете

56

103

217

117

81

APP 3возрасни+2деца

64

117

239

134

93

APP 3возрасни+3деца

72

130

262

151

104

APP 4возрасни

59

108

228

123

86

APP 4возрасни+1дете

67

122

251

140

97

APP 4возрасни+2деца

75

136

274

157

108

APP 5возрасни

73

129

262

146

103

APP 5возрасни+1дете

81

143

285

163

114

APP 6возрасни

87

149

296

169

120

Периоди за откажување:

3 дена

7 дена

21 дена

7 дена

5 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

3 ноќи

4 ноќи

4 ноќи

-

Доплати:

Возрасен

Дете 6-12

     

Доплата за ручек

8,00 €

6,00

     

Доплата за вечера

9,00 €

6,00

     

Вечера за Божиќ / 25.12

30,00 €

20,00

     

Вечера за Нова Година

70,00 €

35,00

     

Туристичка такса, по лице, на ден

1,50 €

1,50

     

Дете 2-12 /Дете 2-6 - Бесплатно на дополнително легло/

* ELEGANT LUX - Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, џакузи, парна бања, турска бања, сауна, фитнес центар, паркинг, интернет и автобус до жичарата

* ELEGANT SPA - Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, џакузи, парна бања, турска бања, фитнес центар, паркинг, интернет и автобус до жичарата

http://www.elegantbansko.com/en/the-hotel/

http://www.elegantbansko.com/en/all-amenity-list/elegant-spa/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе