Следете нé или притиснете Escape

Хотел APART HOTEL TRINITY RESIDENCE & SPA

2

Попусти

Попуст за рана резервација кој не е валиден за престој во периодот 29.12-02.01, валиден само за престој на база на полупансион:

-          20% за резервации до 31.10

-          10% за резервации до 30.11

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал хотел во традиционален стил. Се состои од четирикатна зграда. Располага со лифт, ресторан, интернет, спа центар

Локација: 200м од центарот на Банско, 900м од гондолата

Опис на собите: вкупно 58 соби, опремени со: телевизор, телефон, интернет, мини бар, фен, бања, балкон

http://trinity-bansko.bg/

Geolocation

APART HOTEL TRINITY RESIDENCE & SPA 2*

01.12-21.12;

07.01-18.01;

04.03-31.03

22.12-28.12;

19.01-03.03

29.12-02.01

03.01-06.01

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 2PAX

36

43

NO

48

APP 2PAX+1дете 0-7

36

43

NO

48

APP 2PAX+1дете 7-14

46

54

NO

60

APP 2PAX+2деца 0-7

42

50

NO

55

APP 2PAX+1дете 0-7+1дете 7-14

46

54

NO

60

APP 2PAX+2деца 7-14

55

65

NO

72

APP 3возрасни

49

58

NO

65

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 4PAX

73

87

NO

93

APP 4PAX+1дете 0-7

73

87

NO

93

APP 4PAX+1дете 7-14

82

97

NO

105

APP 4PAX

73

87

NO

93

APP 4PAX+2деца 0-7

78

93

NO

100

APP 4PAX+1дете 0-7+1дете7-14

82

97

NO

105

APP 4PAX+2деца 7-14

91

108

NO

117

APP 5возрасни

86

102

NO

110

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 2PAX

43

50

NO

55

APP 2PAX+1дете 0-7

43

50

NO

55

APP 2PAX+1дете 7-14

54

63

NO

68

APP 2PAX+2деца 0-7

50

58

NO

63

APP 2PAX+1дете 0-7+1дете 7-14

54

63

NO

68

APP 2PAX+2деца 7-14

65

75

NO

82

APP 3возрасни

58

68

NO

74

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 4PAX

87

100

NO

109

APP 4PAX+1дете 0-7

87

100

NO

109

APP 4PAX+1дете 7-14

97

113

NO

123

APP 4PAX

87

100

NO

109

APP 4PAX+2деца 0-7

93

108

NO

118

APP 4PAX+1дете 0-7+1дете7-14

97

113

NO

123

APP 4PAX+2деца 7-14

108

125

NO

137

APP 5возрасни

102

118

NO

129

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 2PAX

57

64

114

68

APP 2PAX+1дете 0-7

57

64

114

68

APP 2PAX+1дете 7-14

71

80

143

86

APP 2PAX+2деца 0-7

66

73

131

79

APP 2PAX+1дете 0-7+1дете 7-14

71

80

143

86

APP 2PAX+2деца 7-14

86

96

171

103

APP 3возрасни

77

86

154

92

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 4PAX

114

128

228

137

APP 4PAX+1дете 0-7

114

128

228

137

APP 4PAX+1дете 7-14

128

144

257

154

APP 4PAX

114

128

228

137

APP 4PAX+2деца 0-7

123

137

245

147

APP 4PAX+1дете 0-7+1дете7-14

128

144

257

154

APP 4PAX+2деца 7-14

143

160

285

171

APP 5возрасни

134

150

268

161

Периоди за откажување:

10 дена

15 дена

31 дена

20 дена

Пенали за откажување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

3 ноќи

-

Доплати:

Возрасен

Дете 7-14

   

Вечера за Нова Година

70,00 €

35,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 0-14

* Во цената е вклучено користење на базени, сауна, парна бања, надворешен паркинг, интернет и автобус до жичарата

* Дете 0-6.99 - Бесплатно за вечерата за Нова Година без стол, со стол плаќа 35 EUR

http://trinity-bansko.bg/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе