Следете нé или притиснете Escape

Хотел APART MONT BLANK 3*

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         10% за резервации до 15.12

Дневни попусти:

-         7=6, 11=9; 14=11 за престој во периодот 01.12-27.12 и пристигнувања после 04.01

-         7=5 за пристигнувања после 01.03

Попустите за рана резервација и днвните попусти  се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал економичен хотел. Располага со интернет, сауна, џакузи, фитнес центар, солидна услуга

Локација: 650м од гондолата, 200м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 28 апартмани, опремени со: мала кујна, фрижидер, сат  ТВ, фен, бања

http://www.propertymanagement.bg/en/properties_in_Bansko/Mont_Blanc.html

APART HOTEL MONT BLANK 3*

01.12-27.12;

04.01-15.04

28.12-03.01

ONE BEDROOM APARTMENT

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

40

84

APP 1возрасен+1дете

40

84

APP 1возрасен+2деца

40

84

APP 1возрасен+3деца

40

84

APP 2возрасни

40

84

APP 2возрасни+1дете

40

84

APP 2возрасни+2деца

40

84

APP 3возрасни

40

84

APP 3возрасни+1дете

40

84

APP 4возрасни

40

84

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

52

108

APP 1возрасен+1дете

52

108

APP 1возрасен+2деца

52

108

APP 1возрасен+3деца

52

108

APP 1возрасен+4деца

52

108

APP 1возрасен+5деца

52

108

APP 2возрасни

52

108

APP 2возрасни+1дете

52

108

APP 2возрасни+2деца

52

108

APP 2возрасни+3деца

52

108

APP 2возрасни+4деца

52

108

APP 3возрасни

52

108

APP 3возрасни+1дете

52

108

APP 3возрасни+2деца

52

108

APP 3возрасни+3деца

52

108

APP 4возрасни

52

108

APP 4возрасни+1дете

52

108

APP 4возрасни+2деца

52

108

APP 5возрасни

52

108

APP 5возрасни+1дете

52

108

APP 6возрасни

52

108

Периоди за откажување:

1 ден

15 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување

2 ноќи

100% од резервираниот престој

Минимум престој:

-

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

Доплата за појадок

4,00 €

4,00

Трансфер до и од жичарата

2,00 €

2,00

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

Дете 6-12

* Во цената е вклучено користење на интернет

http://www.propertymanagement.bg/en/properties_in_Bansko/Mont_Blanc.html

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе