Следете нé или притиснете Escape

Хотел APART MOUNTVIEW LODGE 3*

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         10% за резервации до 15.12

Дневни попусти:

-         7=6 за престој во периодот 01.12-27.12 и пристигнувања после 04.01

Попустите за рана резервација и днвните попусти  се комбинираат

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот рсполага со ресторан, бар, паркинг, интернет, сауна, парна бања, фитнес центар

Локација: 1000м од гондолата, 1000 од центарот на Банско

Опис на собите: кабелска/сателитска ТВ, интернет, фрижидер, садови за готвење, фен, бања, балкон

http://www.propertymanagement.bg/en/properties_in_Bansko/mountview-lodge.html

Geolocation

APART HOTEL MOUNTVIEW LODGE 3*

01.12-27.12;

04.01-15.04

28.12-03.01

STUDIO

Цените се дадени во евра, за наем на студио, на ден

Еднокреветна соба

31

65

STD 1возрасен+1дете

31

65

STD 1возрасен+2деца

31

65

STD 2возрасни

31

65

STD 2возрасни+1дете

31

65

STD 3возрасни

31

65

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

43

82

APP 1возрасен+1дете

43

82

APP 1возрасен+2деца

43

82

APP 1возрасен+3деца

43

82

APP 2возрасни

43

82

APP 2возрасни+1дете

43

82

APP 2возрасни+2деца

43

82

APP 3возрасни

43

82

APP 3возрасни+1дете

43

82

APP 4возрасни

43

82

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

57

116

APP 1возрасен+1дете

57

116

APP 1возрасен+2деца

57

116

APP 1возрасен+3деца

57

116

APP 1возрасен+4деца

57

116

APP 1возрасен+5деца

57

116

APP 2возрасни

57

116

APP 2возрасни+1дете

57

116

APP 2возрасни+2деца

57

116

APP 2возрасни+3деца

57

116

APP 2возрасни+4деца

57

116

APP 3возрасни

57

116

APP 3возрасни+1дете

57

116

APP 3возрасни+2деца

57

116

APP 3возрасни+3деца

57

116

APP 4возрасни

57

116

APP 4возрасни+1дете

57

116

APP 4возрасни+2деца

57

116

APP 5возрасни

57

116

APP 5возрасни+1дете

57

116

APP 6возрасни

57

116

Периоди за откажување:

1 дена

15 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

Трансфер до и од жичарата

3,00 €

3,00

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

Дете 6-12

* Во цената е вклучено користење на интернет

http://www.propertymanagement.bg/en/properties_in_Bansko/mountview-lodge.html

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе