Следете нé или притиснете Escape

Хотел APARTHOTEL ASPEN 4*

4

Попусти

Попусти за  рана резервација:

-         20% за резервации до 30.09

-         15% за резервации до 31.10

-         10 % за резервации до  30.11

Дневни попусти:

-         13=11; 7=6 за пристигнувања во периодите: 15.01-30.01 & 20.02-20.04

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал хотел во близина на центарот. Располага со ресторан, спа центар, сауна, хамам, масажи, интернет. Погоден за семеен одмор

Локација: 100м од центарот на Банско, 800м од гондолата

Опис на собите: вкупно 57 соби, опремени со: кујнско катче, сат ТВ, фен, бања

http://www.aparthotelaspen.com/en/

Geolocation

APARTHOTEL ASPEN 4*

20.12-29.12

30.12-04.01

05.01-19.02

20.02-31.03

01.04-20.04

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

63

114

63

57

40

STD 1возрасен+1дете

63

114

63

57

40

STD 1возрасен+2деца

80

137

80

72

51

STD 2возрасни

63

114

63

57

40

STD 2возрасни+1дете

80

137

80

72

51

STD 3возрасни

86

148

86

78

57

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на Се Вклучено Лајт

Еднокреветна соба

74

125

74

63

51

STD 1возрасен+1дете

74

125

74

63

51

STD 1возрасен+2деца

97

154

97

83

68

STD 2возрасни

74

125

74

63

51

STD 2возрасни+1дете

97

154

97

83

68

STD 3возрасни

103

165

103

89

74

ONE BEDROOM APP 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

68

131

68

57

46

APP 1возрасен+1дете

68

131

68

57

46

APP 1возрасен+2деца

86

154

86

72

57

APP 1возрасен+3деца

103

177

103

87

68

APP 2возрасни

68

131

68

57

46

APP 2возрасни+1дете

86

154

86

72

57

APP 2возрасни+2деца

103

177

103

87

68

APP 3возрасни

91

165

91

78

63

ONE BEDROOM APP

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на Се Вклучено Лајт

Еднокреветна соба

80

143

80

68

57

APP 1возрасен+1дете

80

143

80

68

57

APP 1возрасен+2деца

103

171

103

89

74

APP 1возрасен+3деца

125

200

125

109

91

APP 2возрасни

80

143

80

68

57

APP 2возрасни+1дете

103

171

103

89

74

APP 2возрасни+2деца

125

200

125

109

91

APP 3возрасни

108

182

108

95

80

TWO BEDROOMS APARTMENT

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

103

160

125

91

80

APP 1возрасен+1дете

103

160

125

91

80

APP 1возрасен+2деца

103

160

125

91

80

APP 1возрасен+3деца

103

160

125

91

80

APP 1возрасен+4деца

120

182

143

106

91

APP 2возрасни

103

160

125

91

80

APP 2возрасни+1дете

103

160

125

91

80

APP 2возрасни+2деца

103

160

125

91

80

APP 2возрасни+3деца

120

182

143

106

91

APP 3возрасни

103

160

125

91

80

APP 3возрасни+1дете

103

160

125

91

80

APP 3возрасни+2деца

120

182

143

106

91

APP 4возрасни

103

160

125

91

80

APP 4возрасни+1дете

120

182

143

106

91

APP 5возрасни

125

194

148

112

97

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на Се Вклучено Лајт

Еднокреветна соба

114

171

137

103

91

APP 1возрасен+1дете

114

171

137

103

91

APP 1возрасен+2деца

114

171

137

103

91

APP 1возрасен+3деца

114

171

137

103

91

APP 1возрасен+4деца

137

200

160

123

108

APP 2возрасни

114

171

137

103

91

APP 2возрасни+1дете

114

171

137

103

91

APP 2возрасни+2деца

114

171

137

103

91

APP 2возрасни+3деца

137

200

160

123

108

APP 3возрасни

114

171

137

103

91

APP 3возрасни+1дете

114

171

137

103

91

APP 3возрасни+2деца

137

200

160

123

108

APP 4возрасни

114

171

137

103

91

APP 4возрасни+1дете

137

200

160

123

108

APP 5возрасни

143

211

165

129

114

Периоди за откажување

7 дена

21 дена

7 дена

7 дена

5 дена

Пенали за откажување

Првата ноќ

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување

Првата ноќ

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Минимум престој

2 ноќи

2 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

Доплати

Возрасен

Дете 6-12

     

Вечера за Нова Година

45,00 €

23,00

     

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

     

Дете 7-12

* Во цената е вклучено користење на сауна, внатрешен базен, парна бања, интернет во лобито

* Официјалната категорија на хотелот е 2*

http://www.aparthotelaspen.com/en/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе