Следете нé или притиснете Escape

Хотел ASEVA HOUSE FAMILY

3

Попусти

10% попуст за резервации направени до 31.01.2018 кои важат за престој после 05.01.2018

 

Дневни попусти:

-          7=6; 12=10 за престој до 26.12 и пристигнувања после 08.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Фамилијарен хотел лоциран во мирно опкружување. Се наоѓа во близина на гондолата и на само 5 минути одење од центарот во Банско. Појадокот се служи во таверната која на наоѓа на приземјето на хотелот. Располага со бар, ресторан, бесплатен паркинг, интернет, остава за ски опрема.

http://aseva.net/index.php

Geolocation

ASEVA HOUSE FAMILY HOTEL 3*

10.12-26.12

27.12-07.01

08.01-10.03

11.03-30.04

 

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

 

Еднокреветна соба

25

50

26

18

 

DBL 1возрасен+1дете

24

38

26

22

 

DBL 1возрасен+2деца

32

50

34

30

* На барање

DBL 2возрасни

32

50

34

30

 

DBL 2возрасни+1дете

32

50

34

30

 

DBL 3возрасни

45

70

48

41

* На барање

Периоди за откажување:

1 дена

5 дена

3 дена

1 дена

 

Пенали за откажување:

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

 

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

 

Минимум престој:

-

-

-

-

 

Доплати:

Возрасен

Дете 4-13

   

 

Доплата за трансфер до жичарата

1,10 €

1,10

   

 

Доплата за полупансион

11,00 €

5,50

   

 

Вечера за Нова Година

NO

NO

   

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 

Дете 4-13

 

* Во цената е вклучено користење на интернет

 

* Возможно сместување на 3 лица во 2 DBL!

 

http://aseva.net/index.php

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе