Следете нé или притиснете Escape

Хотел ASPEN RESORT GOLF SKI & SPA

4

Попусти

Попусти за рана резервација кои не се валидни за престој во периодот 28.12-03.01:

-          15 % за резервации до 31.10

-          10 % за резервации до 30.11

Попусти за рана резервација валидни за престој во периодот 28.12-03.01:

-          10 % за резервации до 14.11

Дневни попусти:

-          14=12; 7=6 за престој во периодот 01.12-20.12 и пристигнувања после 08.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Модерен хотел, опремен со: ресторан, бар, интернет, базен, спа центар, квалитетна услуга. Во близина на хотелот (на 300м) се наоѓа голф терен. Хотелот е изграден во 2008 и се состои од 5 ката со лифт

Локација: во Разлог, 12км од жичарата и 12км од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 153 соби, опремени со: мала кујна, сат ТВ, телефон, фен, бања

http://www.aspenresort.bg/en/

Geolocation

ASPEN RESORT GOLF SKI & SPA 4*

01.12-20.12;

11.02-31.03

21.12-27.12;

04.01-10.02

28.12-03.01

STUDIO STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

29

36

56

STD 1возрасен+1дете

29

36

56

STD 1возрасен+2деца

46

56

87

STD 2возрасни

36

44

70

STD 2возрасни+1дете

46

56

87

STD 3возрасни

49

60

94

STUDIO DELUXE

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

32

38

58

STD 1возрасен+1дете

32

38

58

STD 1возрасен+2деца

50

60

91

STD 2возрасни

40

48

73

STD 2возрасни+1дете

50

60

91

STD 3возрасни

54

65

98

ONE BEDROOM APARTMENT

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

44

51

78

APP 1возрасен+2деца

56

64

97

APP 1возрасен+3деца

67

77

116

APP 2возрасни

44

51

78

APP 2возрасни+1дете

56

64

97

APP 2возрасни+2деца

67

77

116

APP 3возрасни

60

69

105

ONE BEDROOM APARTMENT DELUXE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

47

55

81

APP 1возрасен+2деца

58

68

101

APP 1возрасен+3деца

70

82

121

APP 2возрасни

47

55

81

APP 2возрасни+1дете

58

68

101

APP 2возрасни+2деца

70

82

121

APP 3возрасни

63

74

109

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

79

91

130

APP 1возрасен+2деца

79

91

130

APP 1возрасен+3деца

79

91

130

APP 1возрасен+4деца

88

103

146

APP 1возрасен+5деца

98

114

162

APP 2возрасни

79

91

130

APP 2возрасни+1дете

79

91

130

APP 2возрасни+2деца

79

91

130

APP 2возрасни+3деца

88

103

146

APP 2возрасни+4деца

98

114

162

APP 3возрасни

79

91

130

APP 3возрасни+1дете

79

91

130

APP 3возрасни+2деца

88

103

146

APP 3возрасни+3деца

98

114

162

APP 4возрасни

79

91

130

APP 4возрасни+1дете

88

103

146

APP 4возрасни+2деца

98

114

162

APP 5возрасни

92

107

153

TWO BEDROOMS APARTMENT DELUXE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

83

96

135

APP 1возрасен+2деца

83

96

135

APP 1возрасен+3деца

83

96

135

APP 1возрасен+4деца

94

108

151

APP 1возрасен+5деца

104

120

168

APP 2возрасни

83

96

135

APP 2возрасни+1дете

83

96

135

APP 2возрасни+2деца

83

96

135

APP 2возрасни+3деца

94

108

151

APP 2возрасни+4деца

104

120

168

APP 3возрасни

83

96

135

APP 3возрасни+1дете

83

96

135

APP 3возрасни+2деца

94

108

151

APP 3возрасни+3деца

104

120

168

APP 4возрасни

83

96

135

APP 4возрасни+1дете

94

108

151

APP 4возрасни+2деца

104

120

168

APP 5возрасни

98

113

158

Периоди за откажување

5 дена

7 дена

14 дена

Пенали за откажување

Првата ноќ

Првата ноќ

100% од резервираниот престој

Пенали за непојавување

2 ноќи

2 ноќи

100% од резервираниот престој

Минимум престој

-

-

3 ноќи

Доплати

Возрасен

Дете 6-12

 

Доплата за вечера

9,00 €

5,00

 

Доплата за ручек

8,00 €

4,50

 

Вечера за Божиќ / 25.12

23,00 €

12,00

 

Вечера за Нова Година

65,00 €

32,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 6-12

* Во цената е вклучено користење на фитнес центар, сауна парк, внатрешен базен и автобус до жичарата во Банско

* Официјалната категорија на хотелот е 3*

     

http://www.aspenresort.bg/en/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе