Следете нé или притиснете Escape

Хотел ASTERA BANSKO - ASTERA BANSKO APARTMENT PART

4

Попусти

 

Попусти за рана резервација кои не се валидни за престој во периодот 28.12-03.01:

-          15% за резервации до 31.10

-          10% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-          14=10; 7=5 за престој во периодите: 01.12-22.12 и 01.03-15.04

-          14=12; 7=6 за престој во периодот 11.01-29.02

-          15% попуст за престој 2-6 ноќи во периодот: 01.12-27.12 и 11.01-15.04

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот се наоѓа во близина на гондолите. Се состои од две згради. Располага со удобни соби, ресторан бар, куглана, билијард, интернет, спа центар, затворен аква парк, високо квалитетен сервис (реновиран е во 2012 година)

Локација: 1км од центарот на Банско, 200м од гондолите

Опис на собите: вкупно 126 соби, опремени со: мини фрижидер, централно греење, телефон, кабловска ТВ, фен, бања, дополнително легло

http://asterabansko.com/

Geolocation

 

ASTERA BANSKO 4*

01.12-22.12;

01.03-15.04

23.12-27.12;

11.01-28.02

04.01-10.01

28.12-03.01

DBL STANDART

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

49

62

74

112

DBL 1возрасен+1дете

55

68

76

116

DBL 1возрасен+2деца

73

91

101

155

DBL 2возрасни

73

91

101

155

DBL 2возрасни+1дете

73

91

101

155

DBL 3возрасни

98

122

136

209

ONE BEDROOM APP 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

112

139

159

199

APP 1возрасен+1дете

112

139

159

199

APP 1возрасен+2деца

112

139

159

199

APP 1возрасен+3деца

140

174

199

249

APP 2возрасни

112

139

159

199

APP 2возрасни+1дете

112

139

159

199

APP 2возрасни+2деца

140

174

199

249

APP 3возрасни

151

187

215

269

TWO BEDROOMS APARTMENT

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

269

323

367

444

APP 1возрасен+1дете

269

323

367

444

APP 1возрасен+2деца

269

323

367

444

APP 1возрасен+3деца

269

323

367

444

APP 1возрасен+4деца

269

323

367

444

APP 1возрасен+5деца

302

363

413

499

APP 2возрасни

269

323

367

444

APP 2возрасни+1дете

269

323

367

444

APP 2возрасни+2деца

269

323

367

444

APP 2возрасни+3деца

269

323

367

444

APP 2возрасни+4деца

302

363

413

499

APP 3возрасни

269

323

367

444

APP 3возрасни+1дете

269

323

367

444

APP 3возрасни+2деца

269

323

367

444

APP 3возрасни+3деца

302

363

413

499

APP 4возрасни

269

323

367

444

APP 4возрасни+1дете

269

323

367

444

APP 4возрасни+2деца

302

363

413

499

APP 5возрасни

316

379

432

521

ASTERA BANSKO APARTMENT PART 4*

01.12-22.12;

01.03-15.04

23.12-27.12;

11.01-28.02

04.01-10.01

28.12-03.01

ONE BEDROOM APP 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

105

132

152

193

APP 1возрасен+1дете

105

132

152

193

APP 1возрасен+2деца

105

132

152

193

APP 1возрасен+3деца

132

165

190

241

APP 2возрасни

105

132

152

193

APP 2возрасни+1дете

105

132

152

193

APP 2возрасни+2деца

132

165

190

241

APP 3возрасни

142

178

206

260

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

255

309

354

430

APP 1возрасен+1дете

255

309

354

430

APP 1возрасен+2деца

255

309

354

430

APP 1возрасен+3деца

255

309

354

430

APP 1возрасен+4деца

255

309

354

430

APP 1возрасен+5деца

287

348

398

484

APP 2возрасни

255

309

354

430

APP 2возрасни+1дете

255

309

354

430

APP 2возрасни+2деца

255

309

354

430

APP 2возрасни+3деца

255

309

354

430

APP 2возрасни+4деца

287

348

398

484

APP 3возрасни

255

309

354

430

APP 3возрасни+1дете

255

309

354

430

APP 3возрасни+2деца

255

309

354

430

APP 3возрасни+3деца

287

348

398

484

APP 4возрасни

255

309

354

430

APP 4возрасни+1дете

255

309

354

430

APP 4возрасни+2деца

287

348

398

484

APP 5возрасни

300

363

416

505

Периоди за откажување

5 дена

10 дена

14 дена

21 дена

Пенали за откажување

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

100% од резервираниот престој

Пенали за непојавување

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

100% од резервираниот престој

Минимум престој

-

-

-

-

Доплати

Возрасен

Дете 3-13

   

Доплата за ручек

9,00 €

5,00

   

Вечера за Божиќ / 25.12

40,00 €

20,00

   

Вечера за Нова Година

80,00 €

40,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 3-13

       

* Во цената е вклучено користење на сите услуги во Аква паркот (базени, џакузи, сауна, турска бања, фитнес центар), паркинг, интернет во јавните простории и автобус до жичарата

http://asterabansko.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе