Следете нé или притиснете Escape

Хотел BALKAN JEWEL

4

Попусти

 

Попусти за рана резервација кои не се валидни за престој во периодот 28.12-01.01:

-          10% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-          14=11; 7=6; 10=8 за пристигнувања во периодот 09.01-31.03

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат за пристигнувања после 01.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелски комплекс во традиционален стил. Располага со удобни соби, ресторан, бар, интернет, детски клуб, спа центар.

Локација: 7км од ски центарот Банско, 1км од Разлог

Опис на собите: вкупно 160 соби, опремени со кујна, греење, ТВ, мини фрижидер, телефон, сеф,фен, бања

http://www.balkanjewel.com/

Geolocation

 

BALKAN JEWEL 4*

28.12-01.01

23.12-27.12;

02.01-08.01

09.01-31.03

STUDIO 

Цените се дадени во евра, за наем на студио, на ден

Еднокреветна соба

32

25

23

STD 1возрасен+1дете

48

39

33

STD 2возрасни

48

39

33

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

36

29

26

STD 1возрасен+1дете

63

51

40

STD 2возрасни

63

51

40

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

48

40

38

STD 1возрасен+1дете

76

64

59

STD 2возрасни

76

64

59

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

63

44

39

APP 1возрасен+1дете

63

44

39

APP 1возрасен+2деца

63

44

39

APP 1возрасен+3деца

63

44

39

APP 2возрасни

63

44

39

APP 2возрасни+1дете

63

44

39

APP 2возрасни+2деца

63

44

39

APP 3возрасни

63

44

39

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

68

50

44

APP 1возрасен+1дете

68

50

44

APP 1возрасен+2деца

74

54

48

APP 1возрасен+3деца

80

57

51

APP 2возрасни

68

50

44

APP 2возрасни+1дете

74

54

48

APP 2возрасни+2деца

80

57

51

APP 3возрасни

80

57

51

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

93

71

65

APP 1возрасен+1дете

93

71

65

APP 1возрасен+2деца

104

79

73

APP 1возрасен+3деца

114

87

81

APP 2возрасни

93

71

65

APP 2возрасни+1дете

104

79

73

APP 2возрасни+2деца

114

87

81

APP 3возрасни

115

88

82

TWO BEDROOMS APARTMENT

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

84

71

64

APP 1возрасен+1дете

84

71

64

APP 1возрасен+2деца

84

71

64

APP 1возрасен+3деца

84

71

64

APP 1возрасен+4деца

84

71

64

APP 1возрасен+5деца

84

71

64

APP 2возрасни

84

71

64

APP 2возрасни+1дете

84

71

64

APP 2возрасни+2деца

84

71

64

APP 2возрасни+3деца

84

71

64

APP 2возрасни+4деца

84

71

64

APP 3возрасни

84

71

64

APP 3возрасни+1дете

84

71

64

APP 3возрасни+2деца

84

71

64

APP 3возрасни+3деца

84

71

64

APP 4возрасни

84

71

64

APP 4возрасни+1дете

84

71

64

APP 4возрасни+2деца

84

71

64

APP 5возрасни

84

71

64

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

98

82

75

APP 1возрасен+1дете

98

82

75

APP 1возрасен+2деца

98

82

75

APP 1возрасен+3деца

98

82

75

APP 1возрасен+4деца

104

86

79

APP 1возрасен+5деца

109

89

82

APP 2возрасни

98

82

75

APP 2возрасни+1дете

98

82

75

APP 2возрасни+2деца

98

82

75

APP 2возрасни+3деца

104

86

79

APP 2возрасни+4деца

109

89

82

APP 3возрасни

98

82

75

APP 3возрасни+1дете

98

82

75

APP 3возрасни+2деца

104

86

79

APP 3возрасни+3деца

109

89

82

APP 4возрасни

98

82

75

APP 4возрасни+1дете

104

86

79

APP 4возрасни+2деца

109

89

82

APP 5возрасни

110

89

82

TWO BEDROOMS APARTMENT

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

162

128

121

APP 1возрасен+1дете

162

128

121

APP 1возрасен+2деца

162

128

121

APP 1возрасен+3деца

162

128

121

APP 1возрасен+4деца

172

136

129

APP 1возрасен+5деца

182

144

137

APP 2возрасни

162

128

121

APP 2возрасни+1дете

162

128

121

APP 2возрасни+2деца

162

128

121

APP 2возрасни+3деца

172

136

129

APP 2возрасни+4деца

182

144

137

APP 3возрасни

162

128

121

APP 3возрасни+1дете

162

128

121

APP 3возрасни+2деца

172

136

129

APP 3возрасни+3деца

182

144

137

APP 4возрасни

162

128

121

APP 4возрасни+1дете

172

136

129

APP 4возрасни+2деца

182

144

137

APP 5возрасни

184

145

138

Периоди за откажување:

10 дена

7 дена

3 дена

Пенали за откажување:

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

100% од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

3 ноќи

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 3-12

 

Доплата за бебешко креветче

2,50 €

-

 

Вечера за Божиќ / 25.12

24,00 €

11,50

 

Вечера за Нова Година

63,00 €

31,50

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 3-12

* Во цената е вклучено користење на фитнес центар, сауна, парна бања, зона за релаксирање, детско катче, паркинг и автобус до жичарата во Банско, Разлог и Пирин Голф

http://www.balkanjewel.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе