Следете нé или притиснете Escape

Хотел BANSKO-PIRIN-STRAZHITE

4

Попусти

 

Попусти за рана резервација:

-          15% за резервации до 31.10 за хотелските услуги + 10% попуст за резервираните ски услуги

-          10% за резервации до 30.11 за хотелските услуги + 10% попуст за резервираните ски услуги

Попусти за рана резервација:

-          15% за резервации до 31.10 за хотелските услуги + 10% попуст за резервираните ски услуги

-          10% за резервации до 30.11 за хотелските услуги + 10% попуст за резервираните ски услуги

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Strazhite 4*

Удобен хотел во близина на гондолите. Се состои од една зграда на три ката. Пространи соби, ресторан, барови, продавници, интернет, собна услуга, спа центар. Погоден за економичен зимски одмор.

Локација: 200м од гондолите, 1км од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 160 соби, опремени со: клима, кабелска ТВ, мини бар, фен, бања, балкон во повеќето соби

http://www.booking.com/hotel/bg/strazhite.bg.html

 

Bansko 4*

Локација: 1500м од ски лифтот, 300м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 52 соби, опрремени со: сат ТВ, телефон, фен, бања, мини бар

http://www.banskobg.org/goto/hotelbansko/eng/index.htm

 

Pirin 4*

Локација: 1200м од ски лифтот, во центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 68 соби, опремени со: сат ТВ, телефон, мини бар, бања

http://www.banskobg.org/goto/hotelpirin/index_en.html

Geolocation

 

 

29.12-11.01

26.01-15.02

15.12-28.12;

12.01-25.01;

16.02-01.03

До 14.12;

02.03-02.04

BANSKO 4*

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

78

67

57

55

DBL 1возрасен+1дете

91

75

60

56

DBL 1возрасен+2деца

121

100

80

75

DBL 2возрасни

121

100

80

75

DBL 2возрасни+1дете

121

100

80

75

DBL 3возрасни

169

140

112

105

DBL DELUXE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

83

73

63

60

DBL 1возрасен+1дете

99

84

68

65

DBL 1возрасен+2деца

132

112

91

87

DBL 2возрасни

132

112

91

87

DBL 2возрасни+1дете

132

112

91

87

DBL 3возрасни

185

156

128

121

SUITE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

SUITE 1возрасен+1дете

144

123

103

98

SUITE 1возрасен+2деца

144

123

103

98

SUITE 1возрасен+3деца

144

123

103

98

SUITE 2возрасни

144

123

103

98

SUITE 2возрасни+1дете

144

123

103

98

SUITE 2возрасни+2деца

144

123

103

98

SUITE 3возрасни

190

161

132

126

MEZONET 

Цените се дадени во евра, по мезонет, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

MEZ 1возрасен+1дете

144

123

103

98

MEZ 1возрасен+2деца

144

123

103

98

MEZ 1возрасен+3деца

144

123

103

98

MEZ 2возрасни

144

123

103

98

MEZ 2возрасни+1дете

144

123

103

98

MEZ 2возрасни+2деца

144

123

103

98

MEZ 3возрасни

190

161

132

126

PIRIN 4*

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

74

65

55

54

DBL 1возрасен+1дете

86

72

56

55

DBL 1возрасен+2деца

114

96

75

73

DBL 2возрасни

114

96

75

73

DBL 2возрасни+1дете

114

96

75

73

DBL 3возрасни

160

134

105

102

DBL DELUXE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

80

71

60

59

DBL 1возрасен+1дете

94

80

65

63

DBL 1возрасен+2деца

125

107

87

84

DBL 2возрасни

125

107

87

84

DBL 2возрасни+1дете

125

107

87

84

DBL 3возрасни

176

150

121

118

SUITE

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

SUITE 1возрасен+1дете

137

119

98

96

SUITE 1возрасен+2деца

137

119

98

96

SUITE 1возрасен+3деца

137

119

98

96

SUITE 2возрасни

137

119

98

96

SUITE 2возрасни+1дете

137

119

98

96

SUITE 2возрасни+2деца

137

119

98

96

SUITE 3возрасни

180

155

126

123

MEZONET 

Цените се дадени во евра, по мезонет, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

MEZ 1возрасен+1дете

137

119

98

96

MEZ 1возрасен+2деца

137

119

98

96

MEZ 1возрасен+3деца

137

119

98

96

MEZ 2возрасни

137

119

98

96

MEZ 2возрасни+1дете

137

119

98

96

MEZ 2возрасни+2деца

137

119

98

96

MEZ 3возрасни

180

155

126

123

STRAZHITE 4*

DBL STANDART

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

82

73

64

60

DBL 1возрасен+1дете

97

84

70

65

DBL 1возрасен+2деца

130

112

93

87

DBL 2возрасни

130

112

93

87

DBL 2возрасни+1дете

130

112

93

87

DBL 3возрасни

182

156

131

121

SUITE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

SUITE 1возрасен+1дете

153

135

116

109

SUITE 1возрасен+2деца

153

135

116

109

SUITE 1возрасен+3деца

153

135

116

109

SUITE 2возрасни

153

135

116

109

SUITE 2возрасни+1дете

153

135

116

109

SUITE 2возрасни+2деца

153

135

116

109

SUITE 3возрасни

202

177

151

142

MEZONET 

Цените се дадени во евра, по мезонет, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

MEZ 1возрасен+1дете

153

135

116

109

MEZ 1возрасен+2деца

153

135

116

109

MEZ 1возрасен+3деца

153

135

116

109

MEZ 2возрасни

153

135

116

109

MEZ 2возрасни+1дете

153

135

116

109

MEZ 2возрасни+2деца

153

135

116

109

MEZ 3возрасни

202

177

151

142

Периоди за откажување

01.12.2017

7 дена

7 дена

7 дена

Пенали за откажување

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување

100% од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

-

-

-

-

Доплати

Возрасен

Дете 2-12

   

Вечера за Божиќ / 25.12

30,00 €

15,00

   

Вечера за Нова Година

70,00 €

35,00

   

Туристичка такса по лице, за целиот престој

6,00 €

6,00

   

Дете 2-12

       

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, парна бања, фитнес центар, сауна, интернет на рецепција и автобус до првата станица

http://www.banskobg.org/goto/hotelbansko/eng/index.htm

http://www.banskobg.org/goto/hotelpirin/index_en.html

http://www.booking.com/hotel/bg/strazhite.bg.html

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе