Следете нé или притиснете Escape

Хотел BANSKO SPA & HOLIDAY

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со удобни соби, ресторан, бар, таверна, интернет, бар, спа центар (затворен базен, парна бања, сауна и теретана). Одличен избор за зимскиот период.

Локација: 1км од центарот на Банско и ски лифтот

Опис на собите: вкупно 98 соби, опремени со француски лежај или два стандардни лежаи, софа, кабловска ТВ, телефон, интернет, греење, мини-бар, сеф, фен, бања.

http://www.banskospa.net/   

Geolocation

BANSKO SPA & HOLIDAY 4*

01.12-06.12;

10.12-22.12;

01.03-31.03

23.12-27.12

28.12-02.01

03.01-28.02

DBL STANDART 

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

32

49

83

47

DBL 1возрасен+1дете

36

55

94

52

DBL 1возрасен+2деца

46

71

122

68

DBL 1возрасен+1дете+2деца 0-7

46

71

122

68

DBL 1возрасен+3деца

57

88

149

83

DBL 2возрасни

42

65

111

62

DBL 2возрасни+1дете

53

81

138

77

DBL 2возрасни+2деца 0-7

53

81

138

77

DBL 2возрасни+2деца

63

97

166

92

DBL 3возрасни

57

88

149

83

DBL STANDART 

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на Се Вклучено

Еднокреветна соба

36

51

-

49

DBL 1возрасен+1дете

46

66

-

60

DBL 1возрасен+2деца

59

85

-

78

DBL 1возрасен+3деца

72

105

-

95

DBL 2возрасни

54

78

-

71

DBL 2возрасни+1дете

67

97

-

88

DBL 2возрасни+2деца 0-7

67

97

-

88

DBL 2возрасни+2деца

80

116

-

106

DBL 3возрасни

72

105

-

95

DBL MANSARD

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

41

64

106

60

DBL 1возрасен+1дете

41

64

106

60

DBL 2возрасни

41

64

106

60

DBL MANSARD 

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на Се Вклучено

Еднокреветна соба

52

76

-

70

DBL 1возрасен+1дете

52

76

-

70

DBL 2возрасни

52

76

-

70

FAMILY ROOM 

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

DBL 1возрасен+1дете

NO

NO

NO

NO

DBL 1возрасен+2деца

NO

NO

NO

NO

DBL 1возрасен+3деца

NO

NO

NO

NO

DBL 1возрасен+4деца

NO

NO

NO

NO

DBL 2возрасни

NO

NO

NO

NO

DBL 2возрасни+1дете

NO

NO

NO

NO

DBL 2возрасни+2деца

NO

NO

NO

NO

DBL 2возрасни+3деца 0-7

67

95

152

91

DBL 2возрасни+1дете+2деца 0-7

80

115

183

109

DBL 2возрасни+2деца+1дете 0-7

80

115

183

109

DBL 2возрасни+3деца

94

134

213

128

DBL 3возрасни

NO

NO

NO

NO

DBL 3возрасни+1дете

94

134

213

128

FAMILY ROOM 

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на Се Вклучено

Еднокреветна соба

NO

NO

-

NO

DBL 1возрасен+1дете

NO

NO

-

NO

DBL 1возрасен+2деца

NO

NO

-

NO

DBL 1возрасен+3деца

NO

NO

-

NO

DBL 1возрасен+4деца

NO

NO

-

NO

DBL 2возрасни

NO

NO

-

NO

DBL 2возрасни+1дете

NO

NO

-

NO

DBL 2возрасни+2деца

NO

NO

-

NO

DBL 2возрасни+3деца 0-7

97

133

-

123

DBL 2возрасни+1дете+2деца 0-7

97

133

-

123

DBL 2возрасни+2деца+1дете 0-7

97

133

-

123

DBL 2возрасни+3деца

114

156

-

144

DBL 3возрасни

NO

NO

-

NO

DBL 3возрасни+1дете

104

142

-

131

ONE BEDROOM APP 

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

68

92

137

88

APP 1возрасен+1дете

68

92

137

88

APP 1возрасен+2деца

86

115

172

110

APP 1возрасен+3деца

103

139

206

132

APP 1возрасен+1дете+2деца 0-7

86

115

172

110

APP 2возрасни

68

92

137

88

APP 2возрасни+1дете

86

115

172

110

APP 2возрасни+2деца 0-7

86

115

172

110

APP 2возрасни+2деца

103

139

206

132

APP 3возрасни

92

125

185

119

APP 3возрасни+1дете

109

148

220

140

APP 4возрасни

116

157

234

149

ONE BEDROOM APP 

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на Се Вклучено

Еднокреветна соба

82

106

-

99

APP 1возрасен+1дете

82

106

-

99

APP 1возрасен+2деца

103

133

-

124

APP 1возрасен+3деца

123

159

-

149

APP 1возрасен+1дете+2деца 0-7

103

133

-

124

APP 2возрасни

82

106

-

99

APP 2возрасни+1дете

103

133

-

124

APP 2возрасни+2деца 0-7

103

133

-

124

APP 2возрасни+2деца

123

159

-

149

APP 3возрасни

111

143

-

134

APP 3возрасни+1дете

131

170

-

159

APP 4возрасни

140

180

-

169

Периоди за откажување:

7 дена

14 дена

21 дена

10 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

2 ноќи

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Пенали за непојавување;

50% од резервираниот престој

50% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

50% од резервираниот престој

Минимум престој:

-

3 ноќи

3 ноќи

-

Доплати:

Возрасен

Дете 4-14

   

Вечера за Божиќ / 25.12

30,00 €

15,00

   

Вечера за Нова Година

75,00 €

37,50

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 7-14

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, зона за релаксирање, фитнес центар, паркинг, интернет и автобус до првата станица

http://www.banskospa.net/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе