Следете нé или притиснете Escape

Хотел BARYAKOV 3*

3

Попусти

Попусти за рана резервација

-         10% за резервации до 15.12

 

Дневни попусти

-         7=6; 14=12 за престој до  27.12 и пристигнувања после 04.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

BARYAKOV 3*

01.12-20.12;

01.03-30.04

21.12-27.12;

04.01-28.02

28.12-03.01

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

29

32

57

DBL 1возрасен+1дете

24

27

55

DBL 1возрасен+2деца

32

36

73

DBL 2возрасни

32

36

73

DBL 2возрасни+1дете

37

42

84

DBL 3возрасни

43

49

98

FAMILY ROOM 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

40

55

109

FR 1возрасен+1дете

40

46

91

FR 1возрасен+2деца

40

46

91

FR 1возрасен+3деца 0-12

45

51

102

FR 2возрасни

40

46

91

FR 2возрасни+1дете 0-12

40

46

91

FR 2возрасни+2деца 0-12

45

51

102

FR 3возрасни

48

55

109

FR 3возрасни+1дете

53

60

120

FR 4 возрасни

59

67

135

Периоди за откажување

3 дена

5  дена

14 дена

Пенали за откажување

3 ноќи

3 ноќи

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Минимум престој

-

-

-

Доплати

Возрасни

Деца 6-12

 

Доплата за полупансион

10,00 €

5,50

 

Вечера за Божиќ / 25.12

25,00 €

12,50

 

Вечера за Нова Година

40,00 €

20,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Деца 6-12

* Фамилијарната соба е една голема соба со два софа кревети

*Во цената е вклучено бесплатно користење на сауна, ски остава, интернет во јавните простории и паркинг

http://www.hotelbariakov.com/index.php/en/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе