Следете нé или притиснете Escape

Хотел BELVEDERE

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15% за резервации до 30.10

-          10% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-          7=6; 14=12 за престој до 25.12 и пристигнувања после 02.01

Дневни попусти за Македонскиот пазар:

-          6=5 за престој до 25.12 и пристигнувања после 02.01

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Префинет хотел кој се состои од 3 згради. Убав ентериор, пространи апартмани, ресторан, бар, интернет, луксузен спа центар (затворен базен, теретана, сауна, парна бања, џакузи) и квалитетна услуга. Погоден за зимски одмор.

Локација: 400м од гондолата и 900м од центарот на Банско.

Опис на собите: вкупно 108 соби, опремени со; кујнско катче, фрижидер, сат ТВ, фен, бања, балкон.

http://www.belvedere-holiday-club.com/

Geolocation

 

BELVEDERE 4*

26.12-01.01

02.01-08.01

09.01-28.02

19.12-25.12;

01.03-01.04

ONE BEDROOM APARTMENT

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

123

95

84

62

APP 1возрасен+1дете

123

95

84

62

APP 1возрасен+2деца

134

106

95

73

APP 1возрасен+3деца

146

118

106

84

APP 2возрасни

123

95

84

62

APP 2возрасни+1дете

134

106

95

73

APP 2возрасни+2деца

146

118

106

84

APP 3возрасни

146

118

106

84

APP 3возрасни+1дете

157

129

118

95

APP 4возрасни

168

140

129

106

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

202

168

146

99

APP 1возрасен+1дете

202

168

146

99

APP 1возрасен+2деца

202

168

146

99

APP 1возрасен+3деца

202

168

146

99

APP 1возрасен+4деца

213

179

157

110

APP 1возрасен+5деца

224

190

168

121

APP 2возрасни

202

168

146

99

APP 2возрасни+1дете

202

168

146

99

APP 2возрасни+2деца

202

168

146

99

APP 2возрасни+3деца

213

179

157

110

APP 2возрасни+4деца

224

190

168

121

APP 3возрасни

202

168

146

99

APP 3возрасни+1дете

202

168

146

99

APP 3возрасни+2деца

213

179

157

110

APP 3возрасни+3деца

224

190

168

121

APP 4возрасни

202

168

146

99

APP 4возрасни+1дете

213

179

157

110

APP 4возрасни+2деца

224

190

168

121

APP 5возрасни

224

190

168

121

Периоди за откажување:

21 дена

14 дена

10 дена

7 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

3 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

Минимум престој:

5 ноќи

5 ноќи

3 ноќи

-

Доплати:

Возрасен

Дете 6-12

Дете 2-6

 

Доплата за ручек

9,00 €

5,00

-

 

Вечера за Нова Година

70,00 €

35,00

15,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

1,00

 

Дете 6-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, фитнес центар, парна бања, турска бања, џакузи, интернет, паркинг и автобус до првата станица

http://www.belvedere-holiday-club.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе