Следете нé или притиснете Escape

Хотел CASA KARINA

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          25% за резервации до 15.11

-          20% за резервации до 01.12

-          15% за резервации до 15.12

Дневни попусти:

-          7=6;  14=12 за престој до 26.12 и пристигнувања после 04.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал удобен хотел во подножјето на Пирин планина, на само неколку чекори од гондолите. Поседува едноставни соби, конференциска сала, спа центар, ресторан, бар, собна услуга. Одличен избор за економичен одмор.

Локација: покрај голдолата (70м), 600м од центарот на Банско. На само 100м се наоѓаат ресторани, кафичи и продавници.

Опис на собите: вкупно 50 соби, опремени со: кујнско катче, греење, француски лежај, сат ТВ, фен, бања, балкон

http://www.bansko-casakarina.com/

Geolocation

CASA KARINA 4*

01.12-21.12

22.12-26.12

27.12-03.01

04.01-28.02

01.03-30.04

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион 

Еднокреветна соба

43

50

86

54

47

DBL 1возрасен+1дете

48

55

90

59

51

DBL 1возрасен+2деца

65

74

121

81

70

DBL 1возрасен+3деца

82

93

152

103

88

DBL 2возрасни

57

66

114

71

62

DBL 2возрасни+1дете

74

86

145

92

80

DBL 2возрасни+2деца

91

105

176

114

98

DBL 3возрасни

80

92

154

99

87

STUDIO STANDART

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на полупансион 

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

NO

STD 1возрасен+1дете

50

57

92

63

54

STD 2возрасни

62

71

119

78

66

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион 

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

75

84

132

89

80

APP 1возрасен+2деца

92

104

163

111

98

APP 2возрасни

75

84

132

89

80

APP 2возрасни+1дете

92

104

163

111

98

APP 3возрасни

98

111

172

117

105

TWO BEDROOMS APARTMENT

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион 

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

114

128

198

137

121

APP 1возрасен+2деца

114

128

198

137

121

APP 1возрасен+3деца

114

128

198

137

121

APP 1возрасен+4деца

131

147

229

158

139

APP 2возрасни

114

128

198

137

121

APP 2возрасни+1дете

114

128

198

137

121

APP 2возрасни+2деца

114

128

198

137

121

APP 2возрасни+3деца

131

147

229

158

139

APP 3возрасни

132

148

231

157

140

APP 3возрасни+1дете

132

148

231

157

140

APP 3возрасни+2деца

149

168

262

179

158

APP 4возрасни

150

169

264

178

160

APP 4возрасни+1дете

168

188

295

200

178

APP 5возрасни

173

195

304

206

185

Периоди за откажување:

3 дена

7 дена

14 дена

7 дена

3 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

3 ноќи

3 ноќи

5 ноќи

5 ноќи

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 6-12

     

Доплата за внатрешен паркинг

6,00 €

-

     

Доплата за бебешко креветче

3,00 €

-

     

Доплата за домашно милениче /макс. 5кг

6,00 €

-

     

Вечера за Нова Година

90,00 €

45,00

     

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

     

Дете 4-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, интернет и фитнес центар

http://www.bansko-casakarina.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе