Следете нé или притиснете Escape

Хотел CHATEAU

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          20% за резервации до 15.10

-          15% за резервации до 15.11

-          10% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-          10=9; 14=12 за сите пристигнувања

-          7=6 за престој во периодите: 01.12-09.01; 17.01-29.01 и 24.02-31.03

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотел во Канадски стил, кој нуди прекрасен поглед кон планината. Располага со големи соби, ресторан, бар, таверна, конференциска сала, детско игралиште и многу друго.

Локација: 700м од гондолата, 5-10 мминути одење од продавниците и баровите

Опис на собите: вкупно 74 соби, опремени со: дополнително легло, ТВ, телефон, фрижидер, фен, бања

www.chateaubansko.com

Geolocation

CHATEAU 4*

10.12-20.12;

11.03-15.03

21.12-27.12;

04.01-14.01;

28.01-24.02

28.12-03.01

15.01-27.01;

25.02-10.03

DBL ECONOMY 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

34

41

67

36

DBL 1возрасен+1дете

31

36

56

32

DBL 1возрасен+2деца

39

45

71

41

DBL 1возрасен+3деца

47

55

87

50

DBL 2возрасни

41

48

75

43

DBL 2возрасни+1дете

41

48

75

43

DBL 2возрасни+2деца

50

57

84

52

DBL 3возрасни

58

65

92

60

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

DBL 1возрасен+1дете

34

38

60

36

DBL 1возрасен+2деца

43

48

76

45

DBL 1возрасен+3деца

52

58

92

55

DBL 2возрасни

46

50

80

48

DBL 2возрасни+1дете

46

50

80

48

DBL 2возрасни+2деца

55

59

89

57

DBL 3возрасни

63

67

97

65

FAMILY ROOM 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

FR 1возрасен+1дете

68

74

113

71

FR 1возрасен+2деца

68

74

113

71

FR 1возрасен+3деца

68

74

113

71

FR 1возрасен+4деца

68

74

113

71

FR 2возрасни

68

74

113

71

FR 2возрасни+1дете

68

74

113

71

FR 2возрасни+2деца

68

74

113

71

FR 2возрасни+3деца

68

74

113

71

FR 3возрасни

68

74

113

71

FR 3возрасни+1дете

68

74

113

71

FR 3возрасни+2деца

68

74

113

71

FR 4возрасни

68

74

113

71

FR 4возрасни+1дете

68

74

113

71

FR 5возрасни

86

91

130

88

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

STD 1возрасен+1дете

78

86

120

80

STD 1возрасен+2деца

78

86

120

80

STD 1возрасен+3деца

78

86

120

80

STD 1возрасен+4деца

78

86

120

80

STD 2возрасни

78

86

120

80

STD 2возрасни+1дете

78

86

120

80

STD 2возрасни+2деца

78

86

120

80

STD 2возрасни+3деца

78

86

120

80

STD 3возрасни

78

86

120

80

STD 3возрасни+1дете

78

86

120

80

STD 3возрасни+2деца

78

86

120

80

STD 4возрасни

78

86

120

80

STD 4возрасни+1дете

78

86

120

80

STD 5возрасни

95

103

137

97

Периоди за откажување

3 дена

7 дена

12 дена

7 дена

Пенали за откажување

Првата ноќ

Првата ноќ

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Пенали за непојавување

2 ноќи

3 ноќи

100% од резервираниот престој

2 ноќи

Минимум престој

-

3 ноќи

 

-

Доплати

Возрасен

Дете 3-13

   

Доплата за полупансион

8,00 €

5,00

   

Доплата за полнпансион

15,00 €

9,00

   

Вечера за Божиќ / 25.12

30,00 €

15,00

   

Вечера за Нова Година

65,00 €

30,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 3-13

* Во цената е вклучено користење на базен, сауна, парна бања, фитнес центар, интернет во јавните простории, паркинг и автобус до првата станица

www.chateaubansko.com

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе