Следете нé или притиснете Escape

Хотел COMFORT APARTHOTEL 3*

3

Попусти

Попусти за рана резервацијаs:

-          20 % за резервации до 01.11

-          15 % за резервации до 01.12

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Нов, мал хотел покрај гондолата. Пространи, удобни соби со кујна, собна услуга, фитнес центар (теретана, сауна, када за хидромасажи, масажи). Идеален избор за семеен економичен одмор.

Локација: 50м од гондолата, покрај хотелот Кемпински, 800м од центарот на Банско

Опис на собите: опремена кујна, фрижидер, мала трпезариска маса, централно греење, сат ТВ, фен, бања

http://hotels.bansko.org/o-1652-Apart_House_Comfort

Geolocation

COMFORT APARTHOTEL 3*

28.12-03.01

22.12-27.12;

04.01-04.03

15.12-21.12;

05.03-31.03

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

78

43

34

STD 1возрасен+1дете

89

50

41

STD 1возрасен+2деца

96

57

48

STD 2возрасни

89

50

41

STD 2возрасни+1дете  

96

57

48

STD 3возрасни

100

62

52

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

103

59

50

APP 1возрасен+2деца

109

66

57

APP 1возрасен+3деца

116

73

64

APP 2возрасни

103

59

50

APP 2возрасни+1дете

109

66

57

APP 2возрасни+2деца

116

73

64

APP 3возрасни

114

71

62

APP 3возрасни+1дете

121

78

68

APP 4возрасни

125

82

73

Периоди за откажување

21 дена

 7 дена

5 дена

Пенали за откажување:

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Минимум престој

4 ноќи

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 4-14

 

Вечера за Нова Година

50,00 €

25,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 2-14

* Во цената е вклучено користење на сауна, фитнес центар и внатрешен паркинг (местата се ограничени)

http://hotels.bansko.org/o-1652-Apart_House_Comfort

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе