Следете нé или притиснете Escape

Хотел DREAM APARTMENT COMPLEX

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15% за резервации до 15.10

-          10% за резервации до 01.12

Дневни попусти:

-          7=5; 10=8; 14=11 за пристигнувања после 08.01

-          4=3 за престој до 20.12 и пристигнувања после 12.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотел изграден во традиционален стил. Се состои од една трокатна зграда. Удобни апартмани со поглед кон планината, ресторан, бар, спа центар, салон за убавина, солидна услуга. Хотелот е идеален за економичен семеен одмор.

Локација: 350м од жичарата

Опис на собите: вкупно 70 соби, опремени со: балкон, целосно опремена кујна, фрижиде, централно греење, ТВ, телефон, интернет, фен, бања

 

http://www.dreambansko.com/

 

Geolocation

 

DREAM APARTMENT COMPLEX 3*

01.12-22.12;

12.03-15.04

23.12-04.01

05.01-11.03

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

57

109

80

APP 1возрасен+1дете

57

109

80

APP 1возрасен+2деца

57

109

80

APP 1возрасен+3деца

65

117

88

APP 2возрасни

57

109

80

APP 2возрасни+1дете

57

109

80

APP 2возрасни+2деца

65

117

88

APP 3возрасни

71

144

97

APP 3возрасни+1дете

71

144

97

APP 4возрасни

84

178

114

TWO BEDROOMS APARTMENT 3 редовни легла 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

82

137

103

APP 1возрасен+1дете

82

137

103

APP 1возрасен+2деца

82

137

103

APP 1возрасен+3деца

82

137

103

APP 1возрасен+4деца

90

145

111

APP 2возрасни

82

137

103

APP 2возрасни+1дете

82

137

103

APP 2возрасни+2деца

82

137

103

APP 2возрасни+3деца

90

145

111

APP 3возрасни

82

137

103

APP 3возрасни+1дете

82

137

103

APP 3возрасни+2деца

90

145

111

APP 4возрасни

96

165

120

APP 4возрасни+1дете

96

165

120

APP 5возрасни

109

194

137

TWO BEDROOMS APARTMENT 4 редовни легла 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

100

192

137

APP 1возрасен+1дете

100

192

137

APP 1возрасен+2деца

100

192

137

APP 1возрасен+3деца

100

192

137

APP 1возрасен+4деца

100

192

137

APP 1возрасен+5деца

108

200

145

APP 2возрасни

100

192

137

APP 2возрасни+1дете

100

192

137

APP 2возрасни+2деца

100

192

137

APP 2возрасни+3деца

100

192

137

APP 2возрасни+4деца

108

200

145

APP 3возрасни

100

192

137

APP 3возрасни+1дете

100

192

137

APP 3возрасни+2деца

100

192

137

APP 3возрасни+3деца

108

200

145

APP 4возрасни

100

192

137

APP 4возрасни+1дете

100

192

137

APP 4возрасни+2деца

108

200

145

APP 5возрасни

114

220

154

APP 5возрасни+1дете

114

220

154

APP 6возрасни

128

249

171

Периоди за откажување:

5 дена

25 дена

10 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 6-12

 

Доплата за полупансион

9,00 €

5,00

 

Вечера за Божиќ / 25.12

35,00 €

15,00

 

Вечера за Нова Година

75,00 €

30,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 4-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна и интернет

http://www.dreambansko.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе