Следете нé или притиснете Escape

Хотел DUMANOV

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          10 % за резервации до 01.12

Дневни попусти:

-          14=12; 7=6 и 10=9 за пристигнувања во периодите: 01.12-21.12 и пристигнувања после 12.01

Попустите за рана резервација и дневните попусти се валидни за сместување само на база на BB и HB

Попустите за рана резервација и дневните попусти се

 

20% попуст за престој во периодот: 07.01-24.01

-          Специјалната понуда не е ретроактивна и се комбинира со дневните попусти

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал хотел изграден во традиционален стил. Голем избор на комфортни соби, ресторан-таверна, теретана, салон за убавина, солидна услуга. Хотелот се состои од една зграда на четири ката.

Локација: 150м од гондолата

Опис на собите: вкупно 34 соби, опремени со: централно греење, кабловска ТВ, телефон, мини фрижидер, фен, бања

http://www.dumanov.com/index-en.html

Geolocation

DUMANOV 3*

01.11-21.12;

11.03-30.04

22.12-26.12;

12.01-10.03

04.01-11.01

27.12-03.01

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, за наем на соба, на ден

Еднокреветна соба

24

41

50

73

DBL 1возрасен+1дете

32

41

50

73

DBL 1возрасен+2деца

36

46

56

82

DBL 2возрасни

32

41

50

73

DBL 2возрасни+1дете

36

46

56

82

DBL 3возрасни

40

51

63

91

TRPL STANDART

Цените се дадени во евра, за наем на соба, на ден

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

TRPL 1возрасен+1дете

40

51

63

91

TRPL 1возрасен+2деца

40

51

63

91

TRPL 2возрасни

40

51

63

91

TRPL 2возрасни+1дете

40

51

63

91

TRPL 3возрасни

40

51

63

91

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

41

52

64

91

APP 1возрасен+2деца

46

59

72

103

APP 1возрасен+3деца

51

66

80

114

APP 2возрасни

41

52

64

91

APP 2возрасни+1дете

46

59

72

103

APP 2возрасни+2деца

51

66

80

114

APP 3возрасни

51

66

80

114

APP 3возрасни+1дете

56

72

88

125

APP 4возрасни

62

79

96

137

MEZONET 

Цените се дадени во евра, за наем на мезонет, на ден

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

MEZ 1возрасен+1дете

44

55

68

96

MEZ 1возрасен+2деца

44

55

68

96

MEZ 1возрасен+3деца

48

59

74

104

MEZ 1возрасен+4деца

52

64

80

112

MEZ 2возрасни

44

55

68

96

MEZ 2возрасни+1дете

44

55

68

96

MEZ 2возрасни+2деца

48

59

74

104

MEZ 2возрасни+3деца

52

64

80

112

MEZ 3возрасни

44

55

68

96

MEZ 3возрасни+1дете

48

59

74

104

MEZ 3возрасни+2деца

52

64

80

112

MEZ 4возрасни

52

64

80

112

MEZ 4возрасни+1дете

56

68

86

120

MEZ 5возрасни

59

73

91

128

Периоди за откажување:

7 дена

10 дена

10 дена

21 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

100% од резервираниот престој

Пенали за откажување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

100% од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

5 ноќи

5 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 4-14

   

Доплата за појадок

5,00 €

3,00

   

Доплата за полупансион

13,00 €

7,00

   

Доплата за вечера / 08.12

15,00 €

-

   

Вечера за Божиќ / 25.12

18,00 €

9,00

   

Вечера за Нова Година

54,00 €

27,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 4-14

* Во цената е вклучено користење на сауна, фитнес центар и џакузи

http://www.dumanov.com/index-en.html

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе