Следете нé или притиснете Escape

Хотел ELENA LODGE FAMILY HOTEL

3
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Семејниот хотел располага со градина опремена со скара. Низ целата зграда има бесплатен интернет. Располага со бесплатен паркинг. Домашни миленичиња на барање.

Локација: 1км од жичарата, на 800м се наоѓа автобуската станица.

Соби: двокреветни, опремени со кабелска ТВ, фрижидер, бања, балкон

http://www.booking.com/hotel/bg/family.bg.html

Geolocation

ELENA LODGE FAMILY HOTEL 3*

15.12-26.12;

03.01-15.04

27.12-02.01

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

17

41

DBL 1возрасен+1дете

21

31

DBL 2возрасни

29

41

DBL LUX 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

               34    

                  49    

DBL 1возрасен+1дете

29

41

DBL 1возрасен+2деца

29

41

DBL 2возрасни

29

41

DBL 2возрасни+1дете

29

41

DBL 3возрасни

38

55

DBL LUX LARGE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

               43    

                 61    

DBL 1возрасен+1дете

36

51

DBL 1возрасен+2деца

36

51

DBL 1возрасен+3деца

43

62

DBL 2возрасни

36

51

DBL 2возрасни+1дете

36

51

DBL 2возрасни+2деца

43

62

DBL 3возрасни

43

62

DBL 3возрасни+1дете

43

62

DBL 4возрасни

53

76

Периоди за откажување:

5 дена

7 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

100% од резервираниот престој

Пенали за непојавување

2 ноќи

100% од резервираниот престој

Минимум престој:

-

5 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 4-13

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

Дете 4-13

http://www.booking.com/hotel/bg/family.bg.html

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе