Следете нé или притиснете Escape

Хотел ELIDA

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          10% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-          7=6; 14=12 за престој во периодот: 16.01-31.01 и пристигнувања после 14.02

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Семеен хотел кој располага со сауна, хидромасажи, ски остава

Локација: 700м од жичарата, 500м од центарот на Банско

Опис на собите: интернет, кабелска ТВ, фрижидер, балкон, бања

http://www.banskobg.org/goto/elida/index_en.html

Geolocation

ELIDA 3*

28.12-02.01

03.01-30.03

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

39

29

DBL 1возрасен+1дете

34

26

DBL 2возрасни

46

34

DBL STANDART + EB 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

46

34

DBL 1возрасен+1дете

34

26

DBL 1возрасен+2деца

46

34

DBL 1возрасен+3деца

57

43

DBL 2возрасни

46

34

DBL 2возрасни+1дете

46

34

DBL 2возрасни+2деца

57

43

DBL 3возрасни

62

46

Периоди за откажување:

7 дена

5 дена

Пенали за откажување:

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Пенали за непојавување

100% од резервираниот престој

2st night

Минимум престој:

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

Дете 2-12

* Во цената е вклучено користење на џакузи, сауна, интернет и автобус до жичарата

http://www.banskobg.org/goto/elida/index_en.html

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе