Следете нé или притиснете Escape

Хотел ELITSA

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15 % за резервации до 31.10

-          10 % за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-          8=7; 10=9; 14=12 за престој до 27.12 и пристигнувања после 04.01

Дневни попусти за македонскиот пазар:

-          7=6 за престој до 27.12, во периодот 18.01-31.01 и пристигнувања после 01.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со ресторан, бар, сауна, паркинг

Локација: 900м од жичарата, 200м од центарот на Банско

Опис на собите: интернет, сат ТВ, телефон, сеф, фен, бања

http://www.hotel-elitsa.com/index.php?lang=en

Geolocation

ELITSA 3*

01.12-27.12;

18.01-31.01;

01.03-10.04

04.01-17.01;

01.02-28.02

28.12-03.01

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

23

31

42

DBL 1возрасен+1дете

23

32

48

DBL 1возрасен+2деца

31

43

64

DBL 2возрасни

31

43

64

DBL 2возрасни+1дете

38

54

80

DBL 3возрасни

42

58

86

DBL STANDART

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

27

36

50

DBL 1возрасен+1дете

27

39

53

DBL 1возрасен+2деца

35

52

71

DBL 2возрасни

35

52

71

DBL 2возрасни+1дете

44

66

88

DBL 3возрасни

48

71

95

DBL LUX 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

DBL 1возрасен+1дете

26

36

53

DBL 1возрасен+2деца

34

48

71

DBL 1возрасен+3деца

43

60

88

DBL 2возрасни

34

48

71

DBL 2возрасни+1дете

43

60

88

DBL 2возрасни+2деца

43

60

88

DBL 3возрасни

46

65

95

DBL 3возрасни+1дете

46

65

95

DBL 4возрасни

55

77

113

DBL LUX 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

DBL 1возрасен+1дете

32

46

62

DBL 1возрасен+2деца

42

62

82

DBL 1возрасен+3деца

63

92

123

DBL 2возрасни

42

62

82

DBL 2возрасни+1дете

53

77

103

DBL 2возрасни+2деца

63

92

123

DBL 3возрасни

57

83

111

DBL 3возрасни+1дете

67

98

131

DBL 4возрасни

67

98

131

Периоди за откажување:

3 дена

7 дена

20 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

100% од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100% од резервираниот престој

Минимум престој:

-

 

-

Доплати:

Возрасен

Дете 5-14

 

Вечера за Божиќ / 25.12

15,00 €

7,00

 

Вечера за Нова Година

40,00 €

15,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 5-14

* Во цената е вклучено користење на џакузи, сауна, парна бања, интернет, паркинг и автобус до жичарата

http://www.hotel-elitsa.com/index.php?lang=en

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе