Следете нé или притиснете Escape

Хотел EMERALD

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15 % за резервации до 15.10

-          10 % за резервации до 15.11

Дневни попусти:

-          7=6, 12=10 за пристигнувања после 01.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Спа хотел кој е опремен со ресторан, бар, спа центар, билијард, интернет, сеф на рецепција, гаража

Локација: 150м од ски лифтот, 1000м од центарот на Банско

Опис на собите: сат ТВ, телефон, мини бар, бања, балкон во дел од собите

http://emerald.fingrouphotels.com/index.php?route=common/home

Geolocation

EMERALD 4*

22.12-28.12;

04.01-10.01

29.12-03.01

11.01-31.01;

01.03-25.03

01.02-28.02

DBL STANDART 

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион 

Еднокреветна соба

78

114

55

66

DBL 1возрасен+1дете

73

91

51

62

DBL 1возрасен+2деца

84

103

62

73

DBL 2возрасни

91

114

64

78

DBL 2возрасни+1дете

103

125

75

89

DBL 3возрасни

123

154

86

105

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион 

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

103

125

75

89

APP 1возрасен+2деца

114

137

87

100

APP 1возрасен+3деца

125

148

98

112

APP 2возрасни

103

125

75

89

APP 2возрасни+1дете

114

137

87

100

APP 2возрасни+2деца

125

148

98

112

APP 3возрасни

139

169

102

120

APP 3возрасни+1дете

150

181

113

131

FAMILY ROOM 

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион 

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

FR 1возрасен+1дете

137

171

96

116

FR 1возрасен+2деца

137

171

96

116

FR 1возрасен+3деца

137

171

96

116

FR 2возрасни

137

171

96

116

FR 2возрасни+1дете

137

171

96

116

FR 2возрасни+2деца

137

171

96

116

FR 3возрасни

137

171

96

116

FR 3возрасни+1дете

160

200

112

136

FR 4возрасни

169

211

118

143

TWO BEDROOMS APARTMENT

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион 

Еднокреветна соба

194

228

137

171

APP 1возрасен+1дете

194

228

137

171

APP 1возрасен+2деца

194

228

137

171

APP 1возрасен+3деца

194

228

137

171

APP 1возрасен+4деца

194

228

137

171

APP 1возрасен+5деца

194

228

137

171

APP 2возрасни

194

228

137

171

APP 2возрасни+1дете

194

228

137

171

APP 2возрасни+2деца

194

228

137

171

APP 2возрасни+3деца

194

228

137

171

APP 2возрасни+4деца

194

228

137

171

APP 3возрасни

194

228

137

171

APP 3возрасни+1дете

194

228

137

171

APP 3возрасни+2деца

194

228

137

171

APP 3возрасни+3деца

194

228

137

171

APP 4возрасни

194

228

137

171

APP 4возрасни+1дете

194

228

137

171

APP 4возрасни+2деца

194

228

137

171

APP 5возрасни

194

228

137

171

Периоди за откажување:

3 дена

10 дена

3 дена

3 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100% од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

5 ноќи

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 2-13

   

Доплата за паркинг место, на ден

6,00 €

-

   

Доплата за интернет, на ден

5,00 €

-

   

Вечера за Нова Година

65,00 €

40,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 2-13

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи и интернет во лобито

Полупансион + Се Вклучено пијалоци

Појадок и вечера на база на шведска маса

MAIN RESTAURANT

08:00 – 10:00 појадок

18:00 – 20:00 вечера

Пијалоци кои се служат за време на појадокот: флаширана вода, топли напитоци (чај, кафе, какао, млеко, капичино), џусеви

Пијалоци кои се служат за време на вечерата: флаширана вода, топли напитоци (чај, кафе, какао, млеко), џусеви безалкохолни пијалоци, вино

LOBBY BAR

10:00 – 22:00

Топли пијалоци, џусеви, пиво вино и локален алкохол

http://emerald.fingrouphotels.com/index.php?route=common/home

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе