Следете нé или притиснете Escape

Хотел EVELINA PALACE

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15% за резервации до 31.10

-          10% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-          6=5; 14=12 за пристигнувања до 22.12, во периодот 13.01-31.01 и пристигнувања после 12.02

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал удобен хотел во близина на центарот. Располага со ресторан, бар, спа услуги, гоем затворен базен со дел за деца, фитнес сала, интернет, собна услуга, билијард. Идеален за семеен одмор

Локација: 200м од центарот на Банско, 1000м од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 45 соби, опремени со: ТВ, телефон, мини бар, фен, бања, балкон

http://www.evelinapalace.eu

Geolocation

EVELINA PALACE  4*

01.12-22.12;

13.01-31.01;

12.02-31.03

23.12-26.12;

03.01-12.01;

01.02-11.02

27.12.-02.01

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

34

41

75

DBL 1возрасен+1дете

34

41

75

DBL 1возрасен+2деца

46

55

100

DBL 2возрасни

46

55

100

DBL 2возрасни+1дете

52

63

115

DBL 3возрасни

62

74

135

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

STD 1возрасен+1дете

43

50

84

STD 1возрасен+2деца

57

66

112

STD 1возрасен+3деца

66

76

128

STD 2возрасни

57

66

112

STD 2возрасни+1дете

66

76

128

STD 2возрасни+2деца

74

86

145

STD 3возрасни

77

89

151

STD 3возрасни+1дете

86

99

168

Периоди за откажување:

7 дена

10 дена

25 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

100% од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100% од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 4-14

 

Доплата за полупансион

7,00 €

4,00

 

Вечера за Божиќ / 25.12

25,00 €

15,00

 

Вечера за Нова Година

70,00 €

35,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 4-14

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, фитнес центар, интернет и автобус до првата станица

http://www.evelinapalace.eu

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе