Следете нé или притиснете Escape

Хотел EVERGREEN APARTHOTEL & SPA 3*

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         25% за резервации до 30.09

-         20% за резервации до 30.10

-         15% за резервации до 30.11

-         10% за резервации до 15.12

Дневни попусти:

-         12=10; 7=6 за сите пристигнувања

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал хотел во близина на гондолата во традиционален стил. Располага со бар, ресторан, интернет, спа центар, базен, теретана.

Локација: 300м од гондолата, 800м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 62 соби, опремени со: кујнско катче, фрижидерр, кабелска ТВ, телефон, интернет,  бања, балкон

http://www.evergreen-bansko.com/index.php?lang=uk

Geolocation

EVERGREEN APARTHOTEL & SPA 3*

01.12-21.12;

12.03-20.04

22.12-28.12;

04.01-18.01;

19.02-11.03

29.12-03.01

19.01-18.02

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

27

31

57

34

STD 1возрасен+1дете

34

39

68

43

STD 1возрасен+2деца

43

48

86

54

STD 2возрасни

34

39

68

43

STD 2возрасни+1дете

43

48

86

54

STD 3возрасни

48

54

96

61

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

40

43

70

47

STD 1возрасен+1дете

50

55

84

59

STD 1возрасен+2деца

63

68

105

74

STD 2возрасни

50

55

84

59

STD 2возрасни+1дете

63

68

105

74

STD 3возрасни

70

77

118

83

ONE BEDROOM APARTMENT

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

39

43

75

48

APP 1возрасен+1дете

39

43

75

48

APP 1возрасен+2деца

48

54

94

60

APP 1возрасен+3деца

58

65

113

72

APP 2возрасни

39

43

75

48

APP 2возрасни+1дете

48

54

94

60

APP 2возрасни+2деца

58

65

113

72

APP 3возрасни

54

61

105

67

APP 3возрасни+1дете

64

71

124

79

APP 4возрасни

74

82

143

91

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

55

59

91

64

APP 1возрасен+1дете

55

59

91

64

APP 1возрасен+2деца

68

74

114

80

APP 1возрасен+3деца

82

89

137

96

APP 2возрасни

55

59

91

64

APP 2возрасни+1дете

68

74

114

80

APP 2возрасни+2деца

82

89

137

96

APP 3возрасни

77

83

128

89

APP 3возрасни+1дете

90

98

150

105

APP 4возрасни

104

113

173

121

TWO BEDROOMS APARTMENT

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

73

82

146

91

APP 1возрасен+1дете

73

82

146

91

APP 1возрасен+2деца

73

82

146

91

APP 1возрасен+3деца

73

82

146

91

APP 1возрасен+4деца

82

92

164

103

APP 1возрасен+5деца

91

103

182

114

APP 2возрасни

73

82

146

91

APP 2возрасни+1дете

73

82

146

91

APP 2возрасни+2деца

73

82

146

91

APP 2возрасни+3деца

82

92

164

103

APP 2возрасни+4деца

91

103

182

114

APP 3возрасни

73

82

146

91

APP 3возрасни+1дете

73

82

146

91

APP 3возрасни+2деца

82

92

164

103

APP 3возрасни+3деца

91

103

182

114

APP 4возрасни

73

82

146

91

APP 4возрасни+1дете

82

92

164

103

APP 4возрасни+2деца

91

103

182

114

APP 5возрасни

88

98

175

109

APP 5возрасни+1дете

97

109

193

121

APP 6возрасни

102

115

204

128

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

105

114

178

123

APP 1возрасен+1дете

105

114

178

123

APP 1возрасен+2деца

105

114

178

123

APP 1возрасен+3деца

105

114

178

123

APP 1возрасен+4деца

118

128

200

139

APP 1возрасен+5деца

131

143

222

154

APP 2возрасни

105

114

178

123

APP 2возрасни+1дете

105

114

178

123

APP 2возрасни+2деца

105

114

178

123

APP 2возрасни+3деца

118

128

200

139

APP 2возрасни+4деца

131

143

222

154

APP 3возрасни

105

114

178

123

APP 3возрасни+1дете

105

114

178

123

APP 3возрасни+2деца

118

128

200

139

APP 3возрасни+3деца

131

143

222

154

APP 4возрасни

105

114

178

123

APP 4возрасни+1дете

118

128

200

139

APP 4возрасни+2деца

131

143

222

154

APP 5возрасни

126

137

213

148

APP 5возрасни+1дете

139

151

236

163

APP 6возрасни

147

160

249

172

Периоди за откажување:

3 дена

7 дена

14 дена

7 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 4-12

   

Доплата за подземен паркинг, наден

3,00 €

-

   

Доплата за бањарки, за целиот престој

3,00 €

-

   

Вечера за Божиќ / 25.12 задолжително

25,00 €

13,00

   

Вечера за Нова Година

60,00 €

30,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 4-12

*Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, парна бања, сауна, џакузи, интернет и паркинг

http://www.evergreen-bansko.com/index.php?lang=uk

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе