Следете нé или притиснете Escape

Хотел FRIENDS

3

Попусти

Дневни попусти:

-          7=6; 14=12; 21=18 за престој до 25.12, во периодот 09.01-22.01 и пристигнувања после 06.02

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА - ЦЕНОВНИК
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот е идеален за млади лица. Располага со интернет, сауна, парна бања, џакузи, масажи, сеф.

Локација: 500м од гондолата и 300м од центарот на Банско

Опис на собите: минибар, кабелска ТВ, телефон, интернет, бања

http://friendshotel.org/bansko/en

Geolocation

 

FRIENDS 3*

01.12-18.12; 

12.03-14.04

19.12-25.12;

09.01-22.01;

06.02-11.03

02.01-08.01;

23.01-05.02

26.12-01.01

DBL ECONOMY 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

33

36

42

65

DBL 1возрасен+1дете

37

40

47

75

DBL 1возрасен+2деца

48

51

61

97

DBL 1возрасен+3деца

54

58

70

110

DBL 2возрасни

43

47

56

88

DBL 2возрасни+1дете

54

58

70

110

DBL 2возрасни+2деца

54

58

70

110

DBL 3возрасни

58

63

75

119

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

33

36

42

65

DBL 1возрасен+1дете

40

44

51

78

DBL 1возрасен+2деца

51

56

66

102

DBL 1возрасен+3деца

58

64

76

115

DBL 2возрасни

47

51

60

92

DBL 2возрасни+1дете

58

64

76

115

DBL 2возрасни+2деца

58

64

76

115

DBL 3возрасни

63

69

82

125

ONE BEDROOM APARTMENT

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

67

74

87

135

APP 1возрасен+1дете

67

74

87

135

APP 1возрасен+2деца

67

74

87

135

APP 1возрасен+3деца

67

74

87

135

APP 2возрасни

67

74

87

135

APP 2возрасни+1дете

67

74

87

135

APP 2возрасни+2деца

67

74

87

135

APP 3возрасни

67

74

87

135

ONE BEDROOM APARTMENT DELUXE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

88

97

116

180

APP 1возрасен+1дете

88

97

116

180

APP 1возрасен+2деца

88

97

116

180

APP 1возрасен+3деца

88

97

116

180

APP 2возрасни

88

97

116

180

APP 2возрасни+1дете

88

97

116

180

APP 2возрасни+2деца

88

97

116

180

APP 3возрасни

88

97

116

180

Периоди за откажување

3 дена

7 дена

10 дена

21 дена

Пенали за откажување

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

Минимум престој

-

-

3 ноќи

5 ноќи

Доплати

Возрасни

Деца 6-12

   

Доплата за камин

5,00 €

-

* За апартман

Доплата за обезбеден паркинг

2,00 €

-

* За апартман

Доплата за полнпансион

7,00 €

4,50

 

Вечера за Нова Година

50,00 €

25,00

* За деца 2-5.99 - 10 EUR дополнително

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 6-12

* Во цената е вклучено користење на парна бања, џакузи, сауна, зона за релаксирање и автобус до жичарата

 

SPO 08.01:

   

FRIENDS 3*

09.01-04.03

05.03-05.04

DBL STANDART / Полупансион

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

36

30

DBL 1возрасен+1дете

46

36

DBL 1возрасен+2деца

57

46

DBL 1возрасен+3деца

57

46

DBL 2возрасни

46

36

DBL 2возрасен+1дете

57

46

DBL 2возрасен+деца

57

46

DBL 3возрасен

62

49

ONE BEDROOM APARTMENT / Полупансион

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

68

59

APP 1возрасен+1дете

68

59

APP 1возрасен+2деца

68

59

APP 1возрасен+3деца

68

59

APP 2возрасен

68

59

APP 2возрасен+1дете

68

59

APP 2возрасен+2деца

68

59

APP 3возрасен

68

59

Периоди за откажување

10 дена

7 дена

Пенали за откажување

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

3 ноќи

-

Доплати

Возрасен

Дете 6-12

Доплата за камин

5,00 €

-

Доплата за обезбеден паркинг

2,00 €

-

Доплата за полнпансион

7,00 €

4,00

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

Дете 6-12

   

* Во цената е вклучено користење на парна бања, џакузи, сауна, зона за релаксирање и автобус до жичарата

Дневни попусти

7=6; 14=12; 21=18 за престој до 25.12, во период: 09.01-22.01 и пристигнувања после 06.02

http://friendshotel.org/bansko/en

   

Специјалната понуда не е ретроактивна и се комбинира со дневните попусти

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе