Следете нé или притиснете Escape

Хотел GARDENIA 4*

4

Попусти

10% попуст за минимум 3 ноќевања престој во периодот 13.01-02.02.2018

Попустот не е ретроактивен и не се комбинира со други попусти

 

Дневни попусти:

-         7=6; 14=12 за пристигнувања после 03.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Располага со ресторан, бар, спа центар, базен, фитнес центар, сауна, парна бања, џакузи, интернет, конференциска сала, остава за ски опрема

Локација: во стариот центар на Банско, 1000м од гондолата

Опис на собите: вкупно 86 соби, опремени со: сат ТВ, сеф, мини бар, интернет, бања, балкон во дел од собите

http://parkhotelgardenia.com/

Geolocation

GARDENIA 4*

01.12-21.12;

04.03-31.03

22.12-28.12;

18.01-03.03

29.12-02.01

03.01-06.01

07.01-17.01

DBL STANDART 

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

40

52

123

62

49

DBL 1возрасен+1дете

43

56

105

66

52

DBL 1возрасен+2деца 0-7

65

85

184

100

79

DBL 1возрасен+1дете 0-7+1дете7-14

50

66

123

78

62

DBL 1возрасен+2деца 7-14

55

73

135

85

68

DBL 2возрасни

50

66

123

78

62

DBL 2возрасни+1дете

63

83

154

97

77

DBL 3возрасни

68

89

166

105

83

DBL WITH BALKONY 

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

66

82

139

93

78

DBL 1возрасен+1дете

66

82

139

93

78

DBL 1возрасен+2деца

83

103

174

117

97

DBL 2возрасни

66

82

139

93

78

DBL 2возрасни+1дете

83

103

174

117

97

DBL 3возрасни

89

111

188

126

105

DBL ECONOMY 

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

40

54

119

64

50

DBL 1возрасен+1дете

39

52

119

62

48

DBL 2возрасни

46

62

119

73

57

DBL LUX

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

68

80

148

103

82

DBL 1возрасен+1дете

68

80

148

103

82

DBL 1возрасен+2деца

86

100

185

128

103

DBL 1возрасен+1дете+2деца0-7

79

92

170

118

94

DBL 1возрасен+1дете+1дете0-7+1дете7-14

86

100

185

128

103

DBL 1возрасен+1дете+2деца7-14

103

120

222

154

123

DBL 2возрасни

68

80

148

103

82

DBL 2возрасни+1дете

86

100

185

128

103

DBL 2возрасни+2деца0-7

79

92

170

118

94

DBL 2возрасни+1дете0-7+1дете7-14

86

100

185

128

103

DBL 2возрасни+2деца7-14

103

120

222

154

123

DBL 3возрасни

92

108

200

139

111

DBL 3возрасни+1дете

109

128

237

164

131

DBL 4возрасни

116

136

252

174

140

Периоди за откажување:

7 дена

10 дена

14 дена

10 дена

10 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

2 ноќи

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување

50 % од резервираниот престој

50 % од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

50 % од резервираниот престој

50 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 7-14

Дете 0-7*

* Дополнително

Вечера за Божиќ / 25.12

25,00 €

12,50

-

   

Вечера за Нова Година на вториот кат во Mehana

60,00 €

30,00

-

   

Вечера за Нова Година на првиот кат во Mehana

90,00 €

45,00

30,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

1,00

   

Дете 7-14

* Во цената е вклучено користење на базен, сауна, фитнес центар, парна бања, џакузи, автобус до жичарата-освен во периодот 01.12.2017 - 21.12.2017, остава за ски опрема, мини сеф и интернет

http://parkhotelgardenia.com/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе