Следете нé или притиснете Escape

Хотел GRAMI 3*

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         15 % за резервации до 15.11

Дневни попусти:

-         7=6; 14=12 за престој во периодот 08.01-31.01 и пристигнувања после 11.02

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со интернет, обезбеден паркинг, сауна, парна бања,инфрацрвена кабина, базен, рент-а-бајк, остава за ски опрема, ресторан, билијард

Локација: 500м од жичарата, 1000м од центарот на Банско

Опис на собите: кабелска ТВ, телефон, интернет, бања

http://www.hotelgrami.com/

Geolocation

GRAMI 3*

01.12-28.12;

08.01-31.01;

11.02-31.03

03.01-07.01;

01.02-10.02

29.12-02.01

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

33

36

57

DBL 1возрасен+1дете

39

44

57

DBL 1возрасен+2деца

44

52

67

DBL 2возрасни

41

46

57

DBL 2возрасни+1дете

47

54

67

DBL 3возрасни

54

60

74

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

40

43

71

DBL 1возрасен+1дете

49

55

71

DBL 1возрасен+2деца

58

66

84

DBL 2возрасни

55

59

71

DBL 2возрасни+1дете

64

71

84

DBL 3возрасни

74

81

95

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

41

46

57

APP 1возрасен+1дете

41

46

57

APP 1возрасен+2деца

47

54

67

APP 1возрасен+3деца

52

62

78

APP 2возрасни

41

46

57

APP 2возрасни+1дете

47

54

67

APP 2возрасни+2деца

52

62

78

APP 3возрасни

54

60

74

APP 3возрасни+1дете

59

68

84

APP 4возрасни

66

75

91

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

55

59

71

APP 1возрасен+1дете

55

59

71

APP 1возрасен+2деца

64

71

84

APP 1возрасен+3деца

73

82

98

APP 2возрасни

55

59

71

APP 2возрасни+1дете

64

71

84

APP 2возрасни+2деца

73

82

98

APP 3возрасни

74

81

95

APP 3возрасни+1дете

83

92

108

APP 4возрасни

93

103

119

Периоди за откажување:

3 дена

7 дена

21 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

3 ноќи

5 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 7-14

 

Вечера за Нова Година на база на BB

60,00 €

30,00

 

Вечера за Нова Година на база на HB

50,00 €

25,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 7-14

* Во цената е вклучено користење на базен, парна бања, сауна, инфрацрвена кабина, детско катче и интернет

http://www.hotelgrami.com/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе