Следете нé или притиснете Escape

Хотел GREEN LIFE SKI & SPA RESORT 4*

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         20% за резервации до 30.09

-         15% за резервации до 31.10

-         10% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-         5=4; 14=12 за пристигнувања во периодот 07.01-31.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Модерен апартман во прекрасно опкружување. Располага со ресторан, бар, конференциски сали, собна услуга, спа услуги. Се наоѓа на самата граница со националниот парк Пирин

Локација: 2км од центарот на Банско, 700м од гондолата

Опис на собите: вкупно 200 соби, опремени со: сат ТВ, мини бар, телефон, интернет, фен, бања, балкон

http://www.greenlifehotel-bansko.bg/en/

GREEN LIFE SKI & SPA RESORT 4*

01.11-21.12;

21.01-27.01;

06.03-31.03

22.12-26.12

27.12-01.01

02.01-06.01

28.01-10.02

07.01-20.01;

11.02-05.03

DOUBLE SUPERIOR 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

54

74

163

84

70

68

DBL 1возрасен+1дете

67

92

163

105

88

86

DBL 2возрасни

67

92

163

105

88

86

STUDIO STANDARD

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

44

64

137

77

62

60

STD 1возрасен+1дете

55

80

137

96

78

75

STD 1возрасен+2деца

55

80

137

96

78

75

STD 2возрасни

55

80

137

96

78

75

STD 2возрасни+1дете

55

80

137

96

78

75

ONE BEDROOM APARTMENT

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

74

112

187

124

103

99

APP 1возрасен+1дете

74

112

187

124

103

99

APP 1возрасен+2деца

74

112

187

124

103

99

APP 1возрасен+3деца

74

112

187

124

103

99

APP 2возрасни

74

112

187

124

103

99

APP 2возрасни+1дете

74

112

187

124

103

99

APP 2возрасни+2деца

74

112

187

124

103

99

APP 3возрасни

74

112

187

124

103

99

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

125

176

291

201

165

161

APP 1возрасен+1дете

125

176

291

201

165

161

APP 1возрасен+2деца

125

176

291

201

165

161

APP 1возрасен+3деца

125

176

291

201

165

161

APP 1возрасен+4деца

125

176

291

201

165

161

APP 1возрасен+5деца

125

176

291

201

165

161

APP 2возрасни

125

176

291

201

165

161

APP 2возрасни+1дете

125

176

291

201

165

161

APP 2возрасни+2деца

125

176

291

201

165

161

APP 2возрасни+3деца

125

176

291

201

165

161

APP 2возрасни+4деца

125

176

291

201

165

161

APP 3возрасни

125

176

291

201

165

161

APP 3возрасни+1дете

125

176

291

201

165

161

APP 3возрасни+2деца

125

176

291

201

165

161

APP 3возрасни+3деца

125

176

291

201

165

161

APP 4возрасни

125

176

291

201

165

161

APP 4возрасни+1дете

125

176

291

201

165

161

APP 4возрасни+2деца

125

176

291

201

165

161

APP 5возрасни

125

176

291

201

165

161

Периоди за откажување

3 дена

5 дена

14 дена

10 дена

5 дена

5 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100% од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

-

-

3 ноќи

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 6-12

       

Доплата за полупансион

11,00 €

5,00

       

Вечера за Божиќ

20,00 €

10,00

       

Вечера за Нова Година

85,00 €

40,00

       

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

       

Дете  6-12

*Во цената е вклучено користење на базен, сауна, фитнес центар, парна бања, зона за релаксирање, паркинг, интернет и автобус до жичарата

* За време на прославите, децата ќе бидат сместени во собата за анимации со храна на база на шведска маса и анимации. Доколку сакаат да бидат со своите родители, плаќаат исто како возрасните

http://www.greenlifehotel-bansko.bg/en/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе