Следете нé или притиснете Escape

Хотел HERMES 3*

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         20% за резервации до 30.09

-         10% за резервации до 31.10

-         5% за резервации до 30.11

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со паркинг за 35 коли, сауна, парна бања, ресторан, бар, фитнес центар, интернет

Опис на собите: сат ТВ, телефон, бања

https://www.booking.com/hotel/bg/hermes.bg.html

Geolocation

HERMES 3*

01.12-23.12;

15.01-27.01;

12.02-31.03

04.01-14.01;

28.01-11.02

24.12-03.01

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

24

35

67

DBL 1возрасен+1дете

24

27

53

DBL 1возрасен+2деца

32

36

71

DBL 2возрасни

32

36

71

DBL 2возрасни+1дете

32

36

71

DBL 3возрасни

45

51

99

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

31

45

84

DBL 1возрасен+1дете

31

36

67

DBL 1возрасен+2деца

41

48

89

DBL 2возрасни

41

48

89

DBL 2возрасни+1дете

41

48

89

DBL 3возрасни

57

67

124

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

36

41

78

STD 1возрасен+1дете

27

31

58

STD 1возрасен+2деца

36

41

78

STD 1возрасен+3деца

46

51

97

STD 2возрасни

36

41

78

STD 2возрасни+1дете

36

41

78

STD 2возрасни+2деца

46

51

97

STD 3возрасни

51

57

109

STD 3возрасни+1дете

51

57

109

STUDIO

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

46

52

96

STD 1возрасен+1дете

34

39

72

STD 1возрасен+2деца

46

52

96

STD 1возрасен+3деца

57

66

120

STD 2возрасни

46

52

96

STD 2возрасни+1дете

46

52

96

STD 2возрасни+2деца

57

66

120

STD 3возрасни

64

73

134

STD 3возрасни+1дете

64

73

134

Периоди за откажување:

3 дена

7 дена

10 дена

Пенали за откажување:

1 ноќ

1 ноќ

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

 

Вечера за Божиќ / 25.12

35,00 €

16,00

 

Вечера за Нова Година

65,00 €

35,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 2-12

https://www.booking.com/hotel/bg/hermes.bg.html

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе