Следете нé или притиснете Escape

Хотел HOLIDAY GROUP

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-          7=6; 14=12 за престој до 27.12 и пристигнувања после 03.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал хотел, кој на своите гости им нуди: сауна, масажи, меана, лоби бар, интернет

Локација: на влез во Банско

Опис на собите: вкупнно 22 соби и апартмани опремени со: кабелска ТВ, телефон, мини бар, бања

Geolocation

HOLIDAY GROUP 3*

01.12-27.12

28.12-02.01

03.01-02.03

03.03-02.04

DBL STANDART / Полупансион

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

39

51

39

34

DBL 1возрасен+1дете

48

64

48

43

DBL 2возрасни

48

64

48

43

DBL LUX / Полупансион

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

52

67

54

49

DBL 1возрасен+1дете

52

67

54

49

DBL 1возрасен+2деца

52

67

54

49

DBL 2возрасни

52

67

54

49

DBL 2возрасни+1дете

52

67

54

49

DBL 3возрасни

52

67

54

49

MAISONET / Полупансион

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

64

73

72

54

MSN 1возрасен+1дете

64

73

72

54

MSN 1возрасен+2деца

64

73

72

54

MSN 1возрасен+3деца

64

73

72

54

MSN 2возрасни

64

73

72

54

MSN 2возрасни+1дете

64

73

72

54

MSN 2возрасни+2деца

64

73

72

54

MSN 3возрасни

64

73

72

54

MSN 3возрасни+1дете

64

73

72

54

MSN 4возрасни

64

73

72

54

ONE BEDROOM APARTMENT / Полупансион

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

67

78

76

64

APP 1возрасен+1дете

67

78

76

64

APP 1возрасен+2деца

67

78

76

64

APP 1возрасен+3деца

67

78

76

64

APP 2возрасни

67

78

76

64

APP 2возрасни+1дете

67

78

76

64

APP 2возрасни+2деца

67

78

76

64

APP 3возрасни

67

78

76

64

APP 3возрасни+1дете

67

78

76

64

APP 4возрасни

67

78

76

64

ONE BEDROOM APARTMENT LUX / Полупансион

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

78

88

84

74

APP 1возрасен+1дете

78

88

84

74

APP 1возрасен+2деца

78

88

84

74

APP 1возрасен+3деца

78

88

84

74

APP 2возрасни

78

88

84

74

APP 2возрасни+1дете

78

88

84

74

APP 2возрасни+2деца

78

88

84

74

APP 3возрасни

78

88

84

74

APP 3возрасни+1дете

78

88

84

74

APP 4возрасни

78

88

84

74

ONE BEDROOM APARTMENT VIP / Полупансион

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

87

97

92

83

APP 1возрасен+1дете

87

97

92

83

APP 1возрасен+2деца

87

97

92

83

APP 1возрасен+3деца

87

97

92

83

APP 2возрасни

87

97

92

83

APP 2возрасни+1дете

87

97

92

83

APP 2возрасни+2деца

87

97

92

83

APP 3возрасни

87

97

92

83

APP 3возрасни+1дете

87

97

92

83

APP 4возрасни

87

97

92

83

Периоди за откажување

3 дена

14 дена

10 дена

3 дена

Пенали за откажување

1 ноќ

100 % од резервираниот престој

1 ноќ

1 ноќ

Пенали за непојавување

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

-

-

-

-

Доплати

Возрасни

Деца 7-13

   

Вечера за Нова Година

50,00 €

25,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Деца 7-13

http://holidaygrouphotel.bansko.org/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе