Следете нé или притиснете Escape

Хотел ICEBERG 3*

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         15% за резервации до 31.10

-         10% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-         5=4; 14=12 за пристигнувања после 04.01

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со спа центар, внатрешен базен, хамам, масажи, сауна, фитнес центар, парна бања, ресторан, интернет

Локација: 800м од гондолата

Опис на собите: вкупно 34 соби, опремени со: кабелска ТВ, фрижидер, бања, балкон

http://hotelicebergbansko.com/en.html

Geolocation

ICEBERG 3*

28.12-03.01

22.12-27.12;

04.01-13.01;

29.01-11.02

14.01-28.01;

12.02-04.03

01.12-21.12;

05.03-10.03

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

57

29

26

21

DBL 1возрасен+1дете

64

32

30

23

DBL 1возрасен+2деца

80

40

37

29

DBL 2возрасни

64

32

30

23

DBL 2возрасни+1дете

80

40

37

29

DBL 3возрасни

89

45

41

32

DBL LARGE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

71

35

33

25

DBL 1возрасен+1дете

71

35

33

25

DBL 1возрасен+2деца

88

44

41

31

DBL 1возрасен+3деца

106

53

50

38

DBL 2возрасни

71

35

33

25

DBL 2возрасни+1дете

88

44

41

31

DBL 2возрасни+2деца

106

53

50

38

DBL 3возрасни

99

49

46

35

FAMILY ROOM 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

108

55

50

39

FR 1возрасен+1дете

108

55

50

39

FR 1возрасен+2деца

108

55

50

39

FR 1возрасен+3деца

108

55

50

39

FR 2возрасни

108

55

50

39

FR 2возрасни+1дете

108

55

50

39

FR 2возрасни+2деца

108

55

50

39

FR 3возрасни

108

55

50

39

FR 3возрасни+1дете

108

55

50

39

FR 4возрасни

108

55

50

39

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

119

59

55

42

APP 1возрасен+1дете

119

59

55

42

APP 1возрасен+2деца

119

59

55

42

APP 1возрасен+3деца

119

59

55

42

APP 2возрасни

119

59

55

42

APP 2возрасни+1дете

119

59

55

42

APP 2возрасни+2деца

119

59

55

42

APP 3возрасни

119

59

55

42

APP 3возрасни+1дете

119

59

55

42

APP 4возрасни

119

59

55

42

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

128

64

59

46

APP 1возрасен+1дете

128

64

59

46

APP 1возрасен+2деца

128

64

59

46

APP 1возрасен+3деца

128

64

59

46

APP 1возрасен+4деца

144

72

67

51

APP 1возрасен+5деца

160

80

74

57

APP 2возрасни

128

64

59

46

APP 2возрасни+1дете

128

64

59

46

APP 2возрасни+2деца

128

64

59

46

APP 2возрасни+3деца

144

72

67

51

APP 2возрасни+4деца

160

80

74

57

APP 3возрасни

128

64

59

46

APP 3возрасни+1дете

128

64

59

46

APP 3возрасни+2деца

144

72

67

51

APP 3возрасни+3деца

160

80

74

57

APP 4возрасни

128

64

59

46

APP 4возрасни+1дете

144

72

67

51

APP 4возрасни+2деца

160

80

74

57

APP 5возрасни

153

77

71

55

APP 5возрасни+1дете

169

85

79

60

APP 6возрасни

179

89

83

64

Периоди за откажување:

10 дена

7 дена

5 дена

1 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

3 ноќи

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

   

Доплата за полупансион

7,00 €

4,00

   

Доплата за полнпансион

10,00 €

5,50

   

Доплата за бебешко креветче на ден

5,00 €

-

   

Вечера за Нова Година

60,00 €

25,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 2-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, џакузи, фитнес центар, парна бања, интернет и автобус до жичарата

http://hotelicebergbansko.com/en.html

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе