Следете нé или притиснете Escape

Хотел KAPHOUSE

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15% за резервации до 30.10

-          10% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-          7=6; 8=7; 9=7; 10=8; 11=9, 12=10, 14=11 за пристигнувања во периодите: 01.12-22.12 и 09.01-31.01

-          30% за сите пристигнува во периодот 01.03.-15.04

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал традиционален хотел. Располага со едноставни соби, ресторан, интернет, спа центар. Идеален избор за удобен и економичен одмор.

Локација: 250м од центарот на Банско и 100м од гондолата

Опис на собите: вкупно 27 соби, опремени со: клима, греење, мини бар, сат ТВ, телефон, интернет, фен, бања

http://www.kaphousehotel.com

Geolocation

KAPHOUSE 3*

27.12-03.01

23.12-26.12;

04.01-10.01

01.12-22.12;

11.01-15.04

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

75

44

34

DBL 1возрасен+1дете

67

44

34

DBL 1возрасен+2деца

89

59

46

DBL 2возрасни

89

59

46

DBL 2возрасни+1дете

111

74

57

DBL 3возрасни

120

80

62

Периоди за откажување:

20 дена

10 дена

5 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

100% од резервираниот престој

50% од резервираниот престој

50% од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 4-14

 

Доплата за полупансион:

9,00 €

5,00

 

Вечера за Божиќ / 25.12

40,00 €

20,00

 

Вечера за Нова Година

65,00 €

32,50

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 4-14

* Во цената е вклучено користење на базен, сауна, џакузи, интернет и паркинг

http://www.kaphousehotel.com

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе