Следете нé или притиснете Escape

Хотел KEMPINSKI GRAND ARENA 5*

5

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         15% попуст за време на работни денови од недела до четврток и 6% попуст за време на викенд деновите, за сите типови на соби и сите резервации

-         90 дена однапред целосно плаќање

-         Плаќањето да биде извршено во целост најдоцна 5 дена после потврдата пратена од хотелот

-         Важи за сите резервации до 10.03.2018, освен во периодот 22.12.2017-01.01.2018

-         Попустите за рана резервација не се однесуваат на доплатите, трансферите, спа процедурите...

-         Попустите за рана резервација неможат да се комбинираат со предходно споменатите специјални понуди и не се валидни за престој во периодот 22.12.2017-01.01.2018

Дневни попусти:

Период: 11.03 – 09.04.2018

1.       Попустот важи за минимум престој од 2 ноќи за време на викенд деновите и минимум 3 нонќи престој а време на работните денови

-         Бесплатна вечера на денот на пристигнување

-         15% попуст во лоби барот од 17:00 - 19:00 часот за време на работните денови

-         Еден AlphaSphere  третман или 20минутен солариум, по лице, за време на престојот

 

2.       Дополнителни попусти за резервации за минимум 5, 7 и повеќе последователни ноќевања валидни за периодот:

-         Петтата или седмата вечера се бесплатни, односно, 5=4 и 7=6

-         Вино и овојшје во собата на денот на пристигнување

-         Бесплатен паркинг, во зависност од слободните места во моментот

Период: 25.03 – 09.04.2018

-         Дете до 12 години, престојува бесплатно на дополнително легло

Минимум престој во март - 3 дена

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот се наоѓа покрај гондолите. Располага со широк спектар на луксузни соби, ресторани, барови, конференциска сала, спа центар од 1200м2, велнес центар, внатрешен и надворешен базен, џакузи, фитнес центар, пинг-понг, пикадо, интернет, подземен паркинг, детско катче, продавница, врвна услуга. Идеален за луксузен одмор.

Локација: 0м од гондолата, 1400м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 149 соби, опремени со: сеф, мини бар, интернет, кабелска ТВ, телефон, бања, балкон

http://www.kempinski.com/en/bansko/hotel-grand-arena/welcome/

Geolocation

KEMPINSKI HOTEL GRAND ARENA 5*

01.12-21.12

22.12-26.12

27.12-01.01

02.01-17.02

18.02-10.03

11.03-24.03

25.03-09.04

Пет-Саб

Нед-Чет

Минимум престој 3 ноќи

Минимум престој 5 ноќи

Нед-Чет

Пет-Саб Минимум престој 3 ноќи

Минимум престој 7 ноќи

Нед-Чет

Пет-Саб Минимум престој 3 ноќи

Минимум престој 7 ноќи

Без минимум престој

Без минимум престој

DBL CITY VIEW

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

120

73

145

266

166

202

160

140

202

145

132

105

DBL 1возрасен+1дете

136

87

154

266

179

217

178

153

217

163

150

123

DBL 1возрасен+2деца

158

109

177

288

202

239

201

176

239

186

173

146

DBL 2возрасни

136

87

154

266

179

217

178

153

217

163

150

123

DBL 2возрасни+1дете

158

109

177

288

202

239

201

176

239

186

173

146

DBL 3возрасни

181

132

200

334

225

262

223

198

262

209

196

169

DBL MOUNTINE VIEW 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

136

87

163

275

182

217

178

153

217

163

150

114

DBL 1возрасен+1дете

152

99

172

275

195

233

196

166

233

181

169

132

DBL 1возрасен+2деца

174

122

195

298

218

255

219

189

255

204

192

155

DBL 2возрасни

152

99

172

275

195

233

196

166

233

181

169

132

DBL 2возрасни+1дете

174

122

195

298

218

255

219

189

255

204

192

155

DBL 3возрасни

197

145

218

343

241

278

242

212

278

227

214

178

DBL EXECUTIVE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

158

105

200

320

198

249

196

176

249

181

169

132

DBL 1возрасен+1дете

174

119

218

320

211

263

214

195

263

200

187

150

DBL 1возрасен+2деца

197

141

241

343

234

286

237

218

286

222

210

173

DBL 2возрасни

174

119

218

320

211

263

214

195

263

200

187

150

DBL 2возрасни+1дете

197

141

241

343

234

286

237

218

286

222

210

173

DBL 3возрасни

220

164

263

389

257

309

260

241

309

245

233

196

JUNIOR SUITE CITY VIEW 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

197

131

236

393

243

294

238

217

294

218

205

169

SUITE 1возрасен+1дете

197

131

236

393

243

294

238

217

294

218

205

169

SUITE 1возрасен+2деца

220

154

259

416

266

317

261

239

317

241

228

192

SUITE 2возрасни

197

131

236

393

243

294

238

217

294

218

205

169

SUITE 2возрасни+1дете

220

154

259

416

266

317

261

239

317

241

228

192

SUITE 3возрасни

243

177

282

462

288

340

284

262

340

263

251

214

JUNIOR SUITE MOUNTINE VIEW

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

213

144

254

412

255

310

257

230

310

236

223

178

SUITE 1возрасен+1дете

213

144

254

412

255

310

257

230

310

236

223

178

SUITE 1возрасен+2деца

236

166

277

434

278

333

279

253

333

259

246

201

SUITE 2возрасни

213

144

254

412

255

310

257

230

310

236

223

178

SUITE 2возрасни+1дете

236

166

277

434

278

333

279

253

333

259

246

201

SUITE 3возрасни

259

189

300

480

301

356

302

276

356

282

269

223

DELUXE SUITE

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

260

169

309

443

300

365

296

287

365

291

269

214

SUITE 1возрасен+1дете

260

169

309

443

300

365

296

287

365

291

269

214

SUITE 1возрасен+2деца

283

192

332

466

323

388

319

310

388

314

292

237

SUITE 1возрасен+3деца

306

214

355

489

345

410

342

333

410

336

315

260

SUITE 2возрасни

260

169

309

443

300

365

296

287

365

291

269

214

SUITE 2возрасни+1дете

283

192

332

466

323

388

319

310

388

314

292

237

SUITE 2возрасни+2деца

306

214

355

489

345

410

342

333

410

336

315

260

SUITE 3возрасни

306

214

355

512

345

410

342

333

410

336

315

260

ALPINE SUITE

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

307

201

364

489

339

410

342

342

410

345

324

260

SUITE 1возрасен+1дете

307

201

364

489

339

410

342

342

410

345

324

260

SUITE 1возрасен+2деца

329

223

386

512

361

433

365

365

433

368

347

283

SUITE 1возрасен+3деца

352

246

409

535

384

456

388

388

456

391

369

306

SUITE 2возрасни

307

201

364

489

339

410

342

342

410

345

324

260

SUITE 2возрасни+1дете

329

223

386

512

361

433

365

365

433

368

347

283

SUITE 2возрасни+2деца

352

246

409

535

384

456

388

388

456

391

369

306

SUITE 3возрасни

352

246

409

557

384

456

388

388

456

391

369

306

Периоди за откажување

21 дена

21 дена

45 дена

45 дена

21 дена

21 дена

21 дена

21 дена

21 дена

21 дена

21 дена

21 дена

Пенали за откажување

50% од резервираниот престој

50% од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

50% од резервираниот престој

50% од резервираниот престој

50% од резервираниот престој

50% од резервираниот престој

50% од резервираниот престој

50% од резервираниот престој

50% од резервираниот престој

50% од резервираниот престој

Периоди за откажување

15 дена

15 дена

30 дена

30 дена

15 дена

15 дена

15 дена

15 дена

15 дена

15 дена

15 дена

15 дена

Пенали за откажување

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

50% од резервираниот престој

50% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

Периоди за откажување

-

-

14 дена

14 дена

-

-

-

-

-

-

-

-

Пенали за откажување

-

-

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

-

-

-

-

-

-

-

-

Пенали за непојавување

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

Доплати

Возрасен

Дете 6-12

                   

Доплата за полупансион 01.12-26.12 и 11.03-08.04

26,00 €

14,00

                   

Доплата за полупансион 27.12-01.01

29,00 €

15,00

                   

Доплата за полупансион 02.01-10.03

27,00 €

14,00

                   

Вечера за Божиќ / 24.12 или 25.12

65,00 €

32,50

                   

Вечера за Нова Година

125,00 €

62,50

                   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

                   

Дете 6-12

* Во цената е вклучено користење на интернет, детски клуб, остава за ски опрема, 2 типа на сауна, парна бања, внатрешен и надворешен базен, теретана, ледена соба

* Доплатата за полупансион е задолжителна за престој во периодот од 27.12.2017 до 09.01.2018 

* Минимум престој од 3 ноќи е задолжително за сите резервации за престој во петок и сабота вечер за време на следниве периоди: 01.12-26.12.2017 I 02.01-24.03.2018

* Минимум престој од 5 ноќи е задолжително за престој во периодот 27.12.2017 – 01.01.2018

Откажувања и непојавувањата се наплаќаат за целосно резервираниот престој, вклучувајки ја и доплатата за полупансион, спа процедурите, трансферите....

http://www.kempinski.com/en/bansko/hotel-grand-arena/welcome/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе