Следете нé или притиснете Escape

Хотел KRALEV DVOR

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15% за резервации до 31.10

-          10% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-          7=6 за престој до 27.12 и пристигнувања после 05.01

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал хотел кој располага со бар, ресторан, остава за ски опрема, сауна, паркинг, масажи

Локација: 700м од центарот на Банско, 1200м од жичарата

Опис на собите: вкупно 15 соби, опремени со: ТВ, интернет, ини бар, сеф, бања, балкон

http://www.hotel-kralevdvor.com/en/Hotel/

Geolocation

KRALEV DVOR 3*

01.03-15.04

01.12-27.12;

05.01-28.02

28.12-04.01

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

22

26

50

DBL 1возрасен+1дете

22

26

50

DBL 1возрасен+2деца

30

34

66

DBL 2возрасни

30

34

66

DBL 2возрасни+1дете

30

34

66

DBL 3возрасни

41

48

93

MEZONET 

Цените се дадени во евра, по мезонет, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

MEZ 1возрасен+1дете

44

51

99

MEZ 1возрасен+2деца

44

51

99

MEZ 1возрасен+3деца

48

55

103

MEZ 2возрасни

44

51

99

MEZ 2возрасни+1дете

44

51

99

MEZ 2возрасни+2деца

48

55

103

MEZ 3возрасни

44

51

99

MEZ 3возрасни+1дете

48

55

103

MEZ 4возрасни

48

55

103

Периоди за откажување:

1 дена

3 дена

5 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

5 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 6-13

 

Доплата за полупансион

8,00 €

5,00

 

Доплата за полнпансион

14,00 €

8,00

 

Вечера за Божиќ / 25.12

20,00 €

10,00

 

Вечера за Нова Година

60,00 €

30,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 4-13

* Во цената е вклучено користење на интернет

http://www.hotel-kralevdvor.com/en/Hotel/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе