Следете нé или притиснете Escape

Хотел LAZUR

3

Попусти

 

Попусти за рана резервација:

-          14% за резервации до 31.10

-          12% за резервации до 30.11

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал, традиционален хотел, кој располага со ресторан и сауна.  Идеален за економичен одмор.

Локација: 400м од ски лифтот, 500м од центарот на Банско

Соби: вкупно 14 соби, опремени со: ТВ, телефон, мал фрижидер, бања

http://hotels.bansko.org/o-41-Family_hotel_Lazur

Geolocation

LAZUR 3*

01.12-18.12;

01.03-31.03

11.01-28.02

19.12-26.12;

04.01-10.01

27.12-03.01

DOUBLE STANDARD 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

21

23

29

40

DBL 1возрасен+1дете

24

26

32

48

DBL 1возрасен+2деца

27

30

36

55

DBL 2возрасни

27

30

36

55

DBL 2возрасни+1дете  

27

30

36

55

DBL 3возрасни

37

40

49

74

Минимум престој

-

-

-

-

Периоди за откажување

5 дена

5 дена

5 дена

14 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

100% од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

100% од резервираниот престој

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

   

Вечера за Нова Година

50,00 €

25,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете  2-12

http://hotels.bansko.org/o-41-Family_hotel_Lazur

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе