Следете нé или притиснете Escape

Хотел LION

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          10% за резервации до 31.10

Дневни попусти:

-          7=6; 10=9 и 14=12 за пристигнувања на 13.01 и сите пристигнувања после 03.03

 

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот е изграден во традиционален архитектонски стил. Се состои од 6 ката. Располага со ресторан, барови, ноќен клуб, луксузен спа центар (затворен базен, теретана и сауна, интернет, билијард

Локација: 500м од гондолата, 900м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 196 соби, опремени со: сат ТВ, телефон, мини бар, фен, сеф, бања

http://bansko.hotelslion.bg/default/home/en

Geolocation

LION 4*

29.12-02.01

03.01-10.01

16.12-28.12;

27.01-16.02

01.12-15.12;

11.01-26.01;

17.02-31.03

DOUBLE STANDARD 

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

137

74

58

54

DBL 1возрасен+1дете

120

84

68

64

DBL 1возрасен+2деца

143

101

82

76

DBL 2возрасни

137

96

78

73

DBL 2возрасни+1дете

160

113

92

86

DBL 3возрасни

182

130

106

98

DOUBLE LOW COST 

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

DBL 1возрасен+1дете

108

75

61

57

DBL 1возрасен+2деца

131

93

75

70

DBL 2возрасни

123

86

70

66

DBL 2возрасни+1дете

146

103

84

78

DBL 3возрасни

169

120

98

91

FAMILY ROOM 

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

FR 1возрасен+1дете

142

120

86

74

FR 1возрасен+2деца

164

137

100

86

FR 1возрасен+3деца

187

154

114

99

FR 2возрасни

162

137

98

84

FR 2возрасни+1дете

185

154

112

97

FR 2возрасни+2деца

207

171

127

109

FR 3возрасни

207

171

127

109

FR 3возрасни+1дете

230

188

141

122

FR 4 возрасни

253

205

155

135

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

274

205

160

148

APP 1возрасен+2деца

274

205

160

148

APP 1возрасен+3деца

274

205

160

148

APP 1возрасен+4деца

274

205

160

148

APP 2возрасни

274

205

160

148

APP 2возрасни+1дете

274

205

160

148

APP 2возрасни+2деца

274

205

160

148

APP 2возрасни+3деца

274

205

160

148

APP 3возрасни

274

205

160

148

APP 3возрасни+1дете

274

205

160

148

APP 3возрасни+2деца

274

205

160

148

APP 4возрасни

274

205

160

148

APP 4возрасни+1дете

274

205

160

148

APP 5возрасни

274

205

160

148

Периоди за откажување

14 дена

7 дена

3 дена

3 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

5 ноќи

5 ноќи

5 ноќи

5 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 4-12

   

Вечера за Божиќ / 25.12

40,00 €

20,00

   

Вечера за Нова Година

70,00 €

35,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 4-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, фитнес центар и автобус до првата станица

* DBL LOW COST - се лоцирани на приземје или се кос покрив

http://bansko.hotelslion.bg/default/home/en

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе