Следете нé или притиснете Escape

Хотел LUCKY BANSKO

5

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15% за резервации до 15.10

-          10% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-          14=12; 7=6 за пристигнувања во периодите: 08.01-20.01 и 11.02-10.04

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Луксузен хотел кој е изграден во традиционален стил. Располага со ресторан, барови, интернет, луксузен спа центар (теретана, базен, сауна, џакузи), детски мини клуб, пинг-понг. Одличен за зимски семеен одмор

Локација: 700м од центарот на Банско, 1.5км од гондолата

Опис на собите: вкупно 127 соби, опремени со: кујнско катче, сат ТВ, телефон, интернет, сеф, мини бар, фен, бања

http://www.luckybansko.com/aparthotel/main.php

Geolocation

LUCKY BANSKO 5*

01.12-20.12;

05.03-10.04

21.12-27.12;

03.01-07.01;

22.01-17.02

28.12-02.01

08.01-21.01

18.02-04.03

STUDIO LUX 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

55

78

169

63

66

STD 1возрасен+1дете

62

86

152

70

74

STD 1возрасен+2деца 0-12

68

96

169

78

82

STD 2возрасни

68

96

169

78

82

STD 2возрасни+1дете

68

96

169

78

82

ONE BEDROOM APP LUX

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

91

114

192

96

100

APP 1возрасен+1дете

91

114

192

96

100

APP 1возрасен+2деца

91

114

192

96

100

APP 2возрасни

91

114

192

96

100

APP 2возрасни+1дете

91

114

192

96

100

ONE BEDROOM APP DELUXE 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

109

135

210

116

123

APP 1возрасен+1дете

109

135

210

116

123

APP 1возрасен+2деца

109

135

210

116

123

APP 1возрасен+3деца

109

135

210

116

123

APP 2возрасни

109

135

210

116

123

APP 2возрасни+1дете

109

135

210

116

123

APP 2возрасни+2деца

109

135

210

116

123

APP 3возрасни

142

175

273

151

160

APP 3возрасни+1дете

142

175

273

151

160

ONE BEDROOM APP EXECUTIVE

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

139

162

223

144

150

APP 1возрасен+1дете

139

162

223

144

150

APP 1возрасен+2деца

139

162

223

144

150

APP 1возрасен+3деца

139

162

223

144

150

APP 2возрасни

139

162

223

144

150

APP 2возрасни+1дете

139

162

223

144

150

APP 2возрасни+2деца

139

162

223

144

150

APP 3возрасни

181

210

290

187

196

APP 3возрасни+1дете

181

210

290

187

196

TWO BEDROOMS APP LUX 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

201

214

415

205

210

APP 1возрасен+1дете

201

214

415

205

210

APP 1возрасен+2деца

201

214

415

205

210

APP 1возрасен+3деца

201

214

415

205

210

APP 1возрасен+4деца

201

214

415

205

210

APP 2возрасни

201

214

415

205

210

APP 2возрасни+1дете

201

214

415

205

210

APP 2возрасни+2деца

201

214

415

205

210

APP 2возрасни+3деца

201

214

415

205

210

APP 3возрасни

201

214

415

205

210

APP 3возрасни+1дете

201

214

415

205

210

APP 3возрасни+2деца

201

214

415

205

210

APP 4возрасни

201

214

415

205

210

APP 4возрасни+1дете

201

214

415

205

210

APP 5возрасни

231

246

477

236

241

Периоди за откажување:

7 дена

14 дена

21 дена

7 дена

7 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување

2 ноќи

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

4 ноќи

4 ноќи

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 4-12

     

Доплата за полупансион

15,00 €

8,00

     

Вечера за Божиќ / 25.12

43,00 €

21,50

     

Вечера за Нова Година во LE BISTRO

110,00 €

55,00

     

Вечера за Нова Година во LEONARDO

150,00 €

75,00

     

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

     

Дете 4-12

* Во цената е вклучено користење на интернет, внатрешен базен, систем за хидро-масажи, сауна, парна бања, џакузи, фитнес центар, грижа за деца од 09:00-21:00 и автобус до првата станица

http://www.luckybansko.com/aparthotel/main.php

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе