Следете нé или притиснете Escape

Хотел MARAYA

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          20% за резервации до 31.10

-          15% за резервации до30.11

-          10% за резервации до 15.12

Дневни попусти:

-          6=5; 14=12 за пристигнувања до 27.12 и после 10.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со ресторан, лоби бар, сауна, внатрешен базен, парна бања, фитнес центар, конференциска сала, соба за игри

Локација: 1000м од центарот на Банско,

Опис на собите: вкупно 37 соби, опремени со: сат ТВ, телефон, мини бар, интернет, фен, бања

http://www.bansko-maraya.bg/

Geolocation

MARAYA 4*

01.12-27.12

28.12-02.01

03.01-31.03

DBL STANDART

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

42

76

46

DBL 1возрасен+1дете

46

84

50

DBL 1возрасен+2деца

52

96

57

DBL 2возрасни

52

96

57

DBL 2возрасни+1дете

66

120

71

DBL 3возрасни

72

132

78

DBL LUX 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

46

80

49

DBL 1возрасен+1дете

50

88

54

DBL 1возрасен+2деца

57

100

62

DBL 2возрасни

57

100

62

DBL 2возрасни+1дете

71

125

77

DBL 3возрасни

78

138

85

ONE BEDROOM APARTMENT

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

76

98

76

APP 1возрасен+1дете

76

98

76

APP 1возрасен+2деца

95

123

95

APP 1возрасен+3деца

115

147

115

APP 2возрасни

76

98

76

APP 2возрасни+1дете

95

123

95

APP 2возрасни+2деца

115

147

115

APP 3возрасни

105

135

105

APP 3возрасни+1дете

124

159

124

APP 4возрасни

134

172

134

Периоди за откажување

10 дена

21 дена

10 дена

Пенали за откажуваање

Првата ноќ

100% од резервираниот престој

Втората ноќ

Пенали за непојавување

2 ноќи

100% од резервираниот престој

2 ноќи

Минимум престој

-

3 ноќи

-

Доплати

Возрасен

Дете 4-12

 

Вечера за Божиќ / 25.12

25,00 €

10,00

 

Вечера за Нова Година

50,00 €

25,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 4-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес центар, интернет и автобус до првата станица

* Официјалната категорија на хотелот е 3*

http://www.bansko-maraya.bg/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе