Следете нé или притиснете Escape

Хотел MOUNTAIN PARADISE III 3*

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         20% за резервации до 30.09

-         15% за резервации до 15.11

-         10% за резервации до 15.12

Дневни попусти:

-         10=8; 6=5 за престој во периодите 23.12-28.12 и 02.01-28.02

-         7=5; 5=4 за престој во периодите 01.12-22.12 и 01.03-31.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Планински хотел кој располага со ресторан, бар, сеф на рецепција, паркинг, интернет, спа центар, билијард, базен, фитнес центар

Локација: 400м од гондолата, 1200м од центарот на Банско

Опис на собите: сат ТВ, телефон, интернет, кујнско катче, фен, бања, балкон во дел од собите

http://www.mountain-paradise.org/

Geolocation

MOUNTAIN PARADISE III 3*

29.12-01.01

02.01-09.01;

26.01-11.02

23.12-28.12;

10.01-25.01;

12.02-28.02

01.12-22.12; 01.03-31.03

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

73

46

38

36

STD 1возрасен+1дете

78

48

41

39

STD 2возрасни

91

57

48

46

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

80

49

42

38

APP 1возрасен+1дете

85

52

45

41

APP 1возрасен+2деца

110

68

58

53

APP 1возрасен+3деца

110

68

58

53

APP 2возрасни

100

62

52

48

APP 2возрасни+1дете

125

77

66

60

APP 2возрасни+2деца

125

77

66

60

APP 3возрасни

135

83

71

65

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

161

98

84

77

APP 1возрасен+1дете

135

83

71

65

APP 1возрасен+2деца

145

89

76

69

APP 1возрасен+3деца

155

95

81

74

APP 1возрасен+4деца

181

111

94

86

APP 1возрасен+5деца

181

111

94

86

APP 2возрасни

150

92

79

72

APP 2возрасни+1дете

161

98

84

77

APP 2возрасни+2деца

171

105

89

81

APP 2возрасни+3деца

196

120

102

93

APP 2возрасни+4деца

196

120

102

93

APP 3возрасни

176

108

92

84

APP 3возрасни+1дете

186

114

97

89

APP 3возрасни+2деца

211

129

110

101

APP 3возрасни+3деца

211

129

110

101

APP 4возрасни

201

123

105

96

APP 4возрасни+1дете

226

139

118

108

APP 4возрасни+2деца

226

139

118

108

APP 5возрасни

236

145

123

113

Периоди за откажување:

7 дена

7 дена

5 дена

5 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Минимум престој:

3 ноќи

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 7-13

   

Доплата за полупансион

8,00 €

4,00

   

Вечера за Нова Година

60,00 €

30,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 7-13

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес центар, детска соба и автобус до првата станица

http://www.mountain-paradise.org/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе