Следете нé или притиснете Escape

Хотел MOUNTAIN ROMANCE 3*

3

Попусти

20% попуст за пристигнување на 02.01 со минимум престој од 5 ноќи

Попустот не е ретроактивен и не се комбинира со други попусти 

 

Дневни попусти за резервации направени после 10.12:

-         7=6; 11=9 за пристигнувања до 27.12 и пристигнувања после 03.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со голем спа центар, сауна, парна бања, ресторан, бар, масажи, теретана, паркинг

Локација: 600м од гондолата, 800м од стариот центар на Банско, 1300м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 10, опремени со: интернет, кабелска ТВ, кујнско решо, бања, балкон во поголем дел од собите

http://www.hotel-mr.com/en/index.html

Geolocation

MOUNTAIN ROMANCE 3*

01.12-20.12;

11.03-16.04

21.12-27.12;

12.02-24.02

28.12-02.01

03.01-08.01;

25.01-11.02

09.01-24.01;

25.02-10.03

DOUBLE STANDARD 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

25

39

79

46

31

DBL 1возрасен+1дете

27

37

68

43

33

DBL 1возрасен+2деца

32

43

80

50

39

DBL 2возрасни

32

43

80

50

39

DBL 2возрасни+1дете  

37

50

92

58

45

DBL 3возрасни

38

52

96

60

47

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

35

47

86

54

40

APP 1возрасен+1дете

35

47

86

54

40

APP 1возрасен+2деца

41

54

98

62

46

APP 1возрасен+3деца

46

61

111

70

52

APP 2возрасни

35

47

86

54

40

APP 2возрасни+1дете

41

54

98

62

46

APP 2возрасни+2деца

46

61

111

70

52

APP 3возрасни

42

56

103

64

48

TWO BEDROOMS APARTMENT

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

55

73

146

91

65

APP 1возрасен+1дете

55

73

146

91

65

APP 1возрасен+2деца

55

73

146

91

65

APP 1возрасен+3деца

55

73

146

91

65

APP 1возрасен+4деца

59

78

157

98

70

APP 1возрасен+5деца

63

84

168

105

75

APP 2возрасни

55

73

146

91

65

APP 2возрасни+1дете

55

73

146

91

65

APP 2возрасни+2деца

55

73

146

91

65

APP 2возрасни+3деца

59

78

157

98

70

APP 2возрасни+4деца

63

84

168

105

75

APP 3возрасни

55

73

146

91

65

APP 3возрасни+1дете

55

73

146

91

65

APP 3возрасни+2деца

59

78

157

98

70

APP 3возрасни+3деца

63

84

168

105

75

APP 4возрасни

55

73

146

91

65

APP 4возрасни+1дете

59

78

157

98

70

APP 4возрасни+2деца

63

84

168

105

75

APP 5возрасни

60

80

161

100

71

Периоди за откажување:

7 дена

14 дена

31 дена

21 дена

14 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување

2 ноќи

2 ноќи

100% од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

3 ноќи

3 ноќи

4 ноќи

4 ноќи

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 4-12

     

Доплата за полупансион

8,00 €

4,00

     

Вечера за Божиќ

20,00 €

10,00

     

Вечера за Нова Година

40,00 €

22,00

 

 

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

     

Дете 4-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешна сауна, џакузи, парна бања, фитнес центар, интернет и автобус до првата станица

http://www.hotel-mr.com/en/index.html

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе